Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]

Wraz z Galaxy Note 20 Ultra, Samsung zaprezentował również Galaxy Watch 3 w sierpniu ubiegłego roku. Smartwatch od razu stał się jednym z ulubionych modeli w 2020 roku. Czego więc możemy się spodziewać po jego następcy - Galaxy Watch 4?

Samsung Galaxy Watch Źródło: Samsung Galaxy MWC 2021
Spis treści

Galaxy Watch 4 - data premiery

Patrząc na premiery poprzednich modeli Galaxy Watch, można spodziewać się że najnowszy model zadebiutuje w okresie od kwietnia do sierpnia tego roku. Leakster o pseudonimie Ice Universe uważa, że premiera zarówno Galaxy Watch 4, jak i Galaxy Watch Active 4, będzie miała miejsce w drugim kwartale 2021 (między kwietniem a czerwcem). Te daty byłyby lekkim zaskoczeniem, ponieważ odbyłyby się nieco wcześniej niż mogłoby się spodziewać, szczególnie biorąc pod uwagę dotychczasowy harmonogram wydawniczy.

Zaprzecza temu jednak raport SamMobile - tegoroczny model Galaxy Watch podobno ma zostać wydany w trzecim kwartale 2021 roku. Miałoby się to odbyć w okresie pomiędzy lipcem a wrześniem, a premiera zbiegłaby się z Galaxy Z Flip 2/3 i Galaxy Z Fold 3, co jest zgodne z poprzednimi wydaniami.

Zobacz również:

  • Specyfikacja S Pen Pro wyciekła przed premierą
  • Wear OS 3 - lista kompatybilnych modeli smartwatchów
  • Galaxy Unpacked 2021 - jak oglądać wydarzenie na żywo? [30.07.2021]

Galaxy Watch 4 - cena

O ile Samsung nie przyjmie innej taktyki, niż w przypadku zeszłorocznego modelu inteligentnego zegarka, prawdopodobnym jest, że tegoroczny podstawowy model będzie wyceniony mniej więcej na równi z obecnym modelem premium. Dla porównania, Galaxy Watch 3 występuje w dwóch rozmiarach - 41 mm i 45 mm oraz z Bluetooth lub Bluetooth + LTE. Modele kosztują od 1300 zł do 2300 zł (wersja tytanowa jest najdroższa).

Galaxy Watch Active 4 prawdopodobnie straci koronę i będzie miał bardziej elegancki, mniej krzykliwy design oraz niższą cenę. Model ten pierwotnie kosztował 800 zł, natomiast teraz można go kupić za kwotę 500 zł. Galaxy Watch Active 2 znajdziemy od ok. 800 zł. W zależności od zestawu i oferowanych funkcji, tegoroczny model inteligentnego zegarka może być odpowiednio droższy.

Galaxy Watch 4 - Wear OS

Pierwszy wyciek również pochodzi od Ice Universe, który powiedział "nowy zegarek Samsunga będzie korzystać z systemu Android, tym samym zastąpi dotychczasowy system Tizen", który został później potwierdzony przez innego leakstera na Twitterze.

Na konferencji deweloperskiej Google I/O 2021 w połowie maja, Google oficjalnie ogłosiło, że pracuje z Samsungiem nad połączeniem Wear OS i Tizen OS w jedną platformę. Samsung następnie potwierdził, że następny Galaxy Watch będzie posiadać dodatkowe funkcje wellness i fitness dostarczone przez Fitbit, który jest teraz częścią Google. Żadna z firm nie nadała jednak tej fuzji właściwej nazwy, zamiast tego posługują się po prostu nazwą Wear.

Galaxy Watch 4 - design

Cieńsza konstrukcja Galaxy Watch 3 już sprawiała, że zegarek był smuklejszy i bardziej elegancki w porównaniu do swojego poprzednika z 2018 roku. Spodziewamy się jednak, że wersja z 2021 roku pójdzie o krok dalej - zarówno pod względem wagi, jak i grubości. Oczywiście zakładając, że takie posunięcie nie wpłynie na wydajność i żywotność baterii.

Ostatni przeciek sugeruje, że tak właśnie może być. Firma 3C certyfikowała baterię o pojemności 240 mAh dla jeszcze nienazwanego urządzenia Samsunga o nazwie kodowej SM-R880. Powszechnie uważa się, że jest to mniejsza wersja Galaxy Watch 4 o rozmiarze 41 mm, co - jeśli jest prawdą - oznaczałoby zmniejszenie pojemności baterii o 7 mAh w porównaniu do poprzednika. Powyższy tweet wspomina również o węższych ramkach, choć to prawdopodobnie dotyczy tylko Galaxy Watch Active 4.

Galaxy Watch 4 - materiały konstrukcyjne

Stal i aluminium były preferowanymi materiałami do produkcji zegarków przez Samsunga od kilku lat. Apple Watch i produkty takie jak Huawei Watch GT 2 Pro posiadają obudowy stworzone z tytanu, dlatego miło byłoby zobaczyć rozszerzoną gamę materiałów w przypadku najnowszego modelu Galaxy Watch. Jest to tym bardziej prawdopodobne, gdyż Samsung posiada teraz tytanowy wariant Galaxy Watch 3 w swojej ofercie.

Post Ice Universe, który ujawnił nazwę TizenWear OS, konkretnie wspomniał o "doskonałej fakturze ramki, która prawdopodobnie jest stopem tytanu". Jednak inny uznany leakster, Roland Quandt, odpowiedział na tweeta z następującą informacją (aluminium i stal nierdzewna):

Galaxy Watch 4 - funkcje

Galaxy Watch 3 posiada EKG, monitorowanie tętna oraz ciśnienia krwi i tlenu we krwi, dzięki czemu może konkurować z najnowszym modelem Apple Watch. Niestety nie wszystkie z tych funkcji monitorowania zdrowia są dostępne na wszystkich rynkach, ponieważ nie uzyskały certyfikacji od organów służby zdrowia z konkretnych krajów. Jeśli Samsung pracuje nad uzyskaniem zatwierdzenia dla tej technologii w Galaxy Watch 4 przed jego uruchomieniem, więcej użytkowników na całym świecie będzie w stanie uzyskać funkcjonalność, której właściciele Galaxy Watch 3 nie dostaną.

Każde poprzednie modele zegarków od Samsunga miały być wytrzymałe , ale pomimo ich przeznaczenia jako trackery fitness - nawet seria Watch Active - nie były szczególnie trwałe. Biorąc przykład z innych smart urządzeń - takich jak Amazfit T-Rex, czy własnego tabletu Galaxy Tab Active - firma ma szansę trafić do szerszej grupy użytkowników, pod warunkiem, że ulepszy trwałość swojego nowego produktu.

AKTUALIZACJA 15.06.2021

Galaxy Watch 4 - czy właśnie poznaliśmy datę premiery?

O to najbardziej prawdopodobna data premiery serii Galaxy Watch 4 - 28 czerwca 10:15 czasu lokalnego/19:15 czasu polskiego.

Podczas gdy koreańska firma oficjalnie wycofała się z fizycznej obecności na targach Mobile World Congress w tym roku, nadal zamierza w nich uczestniczyć. SamMobile zauważył zapis o wirtualnej sesji w agendzie prowadzonej przez Samsunga, która miałaby się odbyć w dniu otwarcia (28 czerwca) pokazu. Jej nazwa brzmi Galaxy Ecosystem / New Watch Experience / Mobile Security.

Aby uniknąć nieporozumień związanych z tym, czy Samsung ma na myśli watch (ang. "zegarek" lub "oglądać") w kontekście swoich telewizorów, a nie smartwatchów, opis wydarzenia zawiera również zdanie:

We're reimagining smartwatches, creating new opportunities for both developers and consumers.

Powyższy cytat można przetłumaczyć na:

Na nowo wyobrażamy sobie smartwatche, tworząc nowe możliwości zarówno dla programistów, jak i konsumentów.

Istnieje jednak szansa, że może to być po prostu ujawnienie owoców pracy nad połączeniem Tizen OS oraz Wear OS w jedno oprogramowanie. Jeśli 28-go czerwca zostanie zaprezentowane tylko nowy Watch OS, to następnie 3 sierpnia wygląda jak najbardziej prawdopodobna data premiery nowego Galaxy Watch. Zdaje się to również potwierdzać Max Weinbach z Android Police, który zamieścił poniższy wpis na swoim profilu na Twitterze.

Jon Prosser - uznany tipster znany z niezawodnych przewidywań względem sprzętu Apple - zasugerował również, że podczas gdy smartwatche mogą być ujawnione 3 sierpnia, nie trafią na rynek aż do 11 sierpnia.

Dla kontekstu, względem przypuszczeń na temat możliwej daty premiery najnowszego Galaxy Watch: zarówno oryginalny Galaxy Watch, jak i Galaxy Watch 3 miały swoją premierę w sierpniu danego roku, natomiast Galaxy Watch Active i Active 2 zmieniły zasadę, dzięki czemu ich debiuty miały miejsce w kwietniu i wrześniu tego samego roku (2019).

Galaxy Watch 4 - tegoroczne modele Galaxy Watch uzyskały certyfikat FCC przed premierą

Oczekuje się, że Samsung zaprezentuje dwa nowe smartwatche - Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch Active 4 - wraz z następną generacją składanych smartfonów i bezprzewodowych słuchawek dousznych. Ja podaje 91mobiles i MySmartPrice, przed swoją premierą w sierpniu, dwa smartwatche otrzymały niezbędne certyfikaty od FCC, a dzięki temu zbliżyły się do oficjalnego debiutu.

Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]
Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]
Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]
Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]

Warianty Wi-Fi i LTE tegorocznych modeli Galaxy Watch otrzymały certyfikaty FCC, ujawniając informacje o swoich bateriach, funkcjach łączności oraz integracji z bezprzewodowymi ładowarkami Qi. Wersja z Wi-Fi Galaxy Watch 4 ma numer modelu SM-R880, podczas gdy wariant LTE otrzymał numer SM-R885. Model Active 4 w wariancie Wi-Fi nosi numer SM-R870, a jego wariant LTE - SM-R875.

Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]
Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]
Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]
Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]

Galaxy Watch 4 - Wi-Fi, LTE, Bluetooth

Idąc przez informacje obecne w dokumentach certyfikacyjnych FCC, oba nadchodzące smartwatche od Samsunga posiadają jednozakresowe Wi-Fi b/g/n (2.4 GHz), Bluetooth 5.0, NFC i bezprzewodowe ładowanie. Ich warianty LTE obsługują wiele pasm komórkowych i połączenia głosowe. Wszystkie smartwatche z serii Galaxy Watch 4 wykorzystują baterie ATL i Samsung SDI oraz są dostarczane z adapterami do ładowania bezprzewodowego.

Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]
Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]

Galaxy Watch 4 - Wear OS zamiast Tizen OS

Samsung potwierdził, że wszystkie jego przyszłe smartwatche, w tym tegoroczne modele, będą działać pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS zamiast Tizen.

Galaxy Watch 4 - potwierdzone funkcje i bateria Galaxy Watch Active 4

Oczekuje się, że tegoroczne modele Galaxy Watch 4 będą wyposażone w okrągłe ekrany Super AMOLED, akcelerometr, barometr, kompas, żyroskop, monitor tętna, czujnik SpO2, wykrywanie upadku i śledzenie snu. Galaxy Watch Active 4 jest zasilany przez baterię o pojemności 247 mAh. Nie zostało to opisane, aczkolwiek możemy spodziewać się również stopnia ochrony IP68 oraz Samsung Pay.

AKTUALIZACJA 21.06.2021

Galaxy Watch 4 - tegoroczne modele Galaxy Watch uzyskały certyfikaty MTC

Dzisiaj udostępniono certyfikaty MTC (Ministerstwo Transportu i Komunikacji) dotyczące serii Galaxy Watch 4, co ponownie tylko potwierdza, że premiera tegorocznych smartwatchów jest coraz bliżej.

Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]

Certyfikat MTC

Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]

Certyfikat MTC

Listy nie ujawniają zbyt wiele informacji na temat urządzeń, ale oczekuje się, że dostaniemy dwa rozmiary ekranu. Watch 4 będzie miał ekran o rozmiarach 42 mm i 46 mm, natomiast wersja Active - 40mm i 42mm.

Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]

Certyfikat MTC

Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]

Certyfikat MTC

AKTUALIZACJA 22.06.2021

Samsung MWC 2021 odsłoni przyszłość smartwatchów

Samsung od lat pokazuje nowe produkty na corocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. W 2020 roku nikt nie miał na to szansy, gdyż MWC zostało odwołane z powodu pandemii. Organizatorzy przywrócili jednak wydarzenie w tym roku. Samsung nie zorganizował osobiście imprezy premierowej od czasu eventu Galaxy S20 w lutym 2020 roku. Firma dość wcześnie potwierdziła też, że nie będzie osobiście uczestniczyć na MWC 2021 - odbędzie się jednak wirtualne wydarzenie na żywo.

Niektórzy mogą być zdezorientowani, dlaczego MWC odbywa się o tej porze roku. Tradycyjnie, to wydarzenie odbywa się w ostatnim tygodniu lutego. Organizatorzy przesunęli je na ostatni tydzień czerwca, aby sytuacja z COVID mogła się trochę uspokoić. Mimo, że MWC 2021 jest wydarzeniem osobistym, Samsung potwierdził, że nie będzie obecny na miejscu - firma zdecydowała się na wirtualny występ. Samsung podał też dziś kilka szczegółów na temat tego, czego możemy spodziewać się zobaczyć podczas streamu na żywo.

Firma pokaże, jak ekosystem połączonych urządzeń Galaxy wzbogaca życie ludzi. Samsung ma również odsłonić "swoją wizję przyszłości dla smartwatchów". Zostało to już potwierdzone podczas Google I/O wcześniej w tym miesiącu, że następne smartwatche Samsunga będą działać na nowej zunifikowanej platformie Wear, która została zbudowana wraz z Google. Z drugiej stron, nadchodzące smartwatche nie będą działać na platformie Tizen od firmy Samsung.

Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.07.2021]

MWC 2021

Być może dowiemy się więcej o tej platformie, możliwościach, jakie daje ona deweloperom i nowych doświadczeniach, jakie zaoferuje użytkownikom. Jest bardzo mało prawdopodobne, że Galaxy Watch 4 zostanie zaprezentowany na tym etapie. Oczekuje się, że zostanie on zaprezentowany wraz z Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 w sierpniu.

Wydarzenie na żywo z MWC 2021 można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube firmy o godzinie 19:15 w dniu 28 czerwca.

AKTUALIZACJA 23.06.2021

Galaxy Watch 4 - do sieci trafiły nowe rendery

Samsung zamierza zaprezentować w tym roku dwa nowe smartwatche. Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch Active 4 będą następcami świetnie przyjętych modeli Galaxy Watch 3 i Galaxy Watch Active 2, a także będą pierwszymi smartwatchami Samsunga, które od nowości zaoferują WearOS od Google. Mnóstwo szczegółów na ich temat pojawiło się już w sieci, o czym pisaliśmy powyżej. Natomiast dzisiaj pojawiły się nowe, świetnie zapowiadające się rendery tegorocznego modelu Galaxy Watch Active.

Render Samsung Galaxy Watch 4 Active
Źródło: GizNext

Render Samsung Galaxy Watch 4 Active

Źródło: GizNext

Render Samsung Galaxy Watch 4 Active
Źródło: GizNext

Render Samsung Galaxy Watch 4 Active

Źródło: GizNext

Render Samsung Galaxy Watch 4 Active
Źródło: GizNext

Render Samsung Galaxy Watch 4 Active

Źródło: GizNext

Jak widać na renderach, tegoroczny model Samsung Galaxy Watch Active 4 może pochwalić się nowym wzornictwem w porównaniu do swojego poprzednika. Można zauważyć, że gumowy pasek łączy się z zegarkiem obok cieńszych, ostrzejszych i bardziej wystających przycisków fizycznych. Potwierdzają one również to, co właściwie nie wymagało potwierdzenia: Galaxy Watch Active 4 nie ma fizycznego obracania ramki i możliwe jest, że Samsung zaimplementuje cyfrowy odpowiednik tej funkcji w wersji WearOS, tak jak ma to miejsce na TizenOS. Ponadto, rama nowego Samsung Galaxy Watch Active 4 będzie wykonana z aluminium. Smartwatch zaoferuje dwie opcje rozmiarowe - 40mm i 44mm.

Samsung Galaxy Watch 2 Active
Źródło: GizNext

Samsung Galaxy Watch 2 Active

Źródło: GizNext

Render Samsung Galaxy Watch 4 Active
Źródło: GizNext

Render Samsung Galaxy Watch 4 Active

Źródło: GizNext

Odnośnie wariantów kolorystycznych, możemy powiedzieć już teraz, że złoty wariant pokazany w renderach będzie się różnić od premierowej wersji. Kolor będzie bardziej zbliżony do różowego złota, podobnego do tego, jaki widzieliśmy na poprzednich modelach Galaxy Watch. Będą oczywiście inne opcje kolorystyczne, takie jak: biały, zielony, czarny i srebrny. Dostaniemy dość duży wybór, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wersje kolorystyczne Samsung Galaxy Watch 4 Active
Źródło: GizNext

Wersje kolorystyczne Samsung Galaxy Watch 4 Active

Źródło: GizNext

Dodatkowo warto wspomnieć o funkcjach zegarka. Według źródeł, nowy Samsung Galaxy Watch Active 4 będzie działać w oparciu o nowy system WearOS od Google. Smartwatch będzie zasilany przez nowy procesor 5nm, a jego wyświetlacz będzie posiadać bardzo wąskie ramki i ochronne płaskie szkło 2D.

AKTUALIZACJA 25.06.2021, godz. 11:00

Galaxy Watch 4 pomoże Ci w osiągnięciu swoich celów związanych ze spalaniem tłuszczu

Samsung ma zaprezentować Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch Active 4 na początku sierpnia 2021 roku. Oba smartwatche będą działać na platformie WearOS następnej generacji od Google i będą wyposażone w skórkę OneUI. Podczas gdy większość funkcji nadchodzących modeli zostało już opisanych w sieci, teraz na świat wyszła informacja o kolejnej z nich.

Galaxy Watch 4 podobno ma posiadać czujnik BIA (Bio-Electrical Impedance Analysis), który może mierzyć skład tłuszczu w ciele użytkownika. Informacja ta została ujawniona przez tipstera, Maxa Weinbacha. Czujnik BIA może wyświetlać procent tłuszczu w organizmie użytkownika w stosunku do beztłuszczowej masy ciała. Jest to istotna część oceny stanu zdrowia i odżywiania danej osoby.

Galaxy Watch 4 - jakich specyfikacji możemy się spodziewać?

Wcześniej w tego roku pojawiły się plotki, że Galaxy Watch 4 będzie wyposażony w pomiar stężenia glukozy we krwi, co może być bardzo pomocne dla tych, którzy cierpią na cukrzycę. Jednak funkcja ta została podobno porzucona z nieznanych powodów. Patrząc na poprzednie przecieki i raporty, Galaxy Watch 4 będzie miał okrągły wyświetlacz Super AMOLED, akcelerometr, barometr, żyroskop, GPS, monitor tętna, SpO2 odczytu i monitorowania snu.

Galaxy Watch 4 będzie również wyposażony w zupełnie nowy chipset 5nm Exynos od Samsunga. Ponadto, będzie wyposażony w obrotowy pierścień, certyfikat IP68, LTE, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 5.0 z LE, NFC (dla Samsung Pay), głośnik, mikrofon i bezprzewodowe ładowanie Qi. Galaxy Watch Active 4, który nie posiada obrotowej ramki, ma mniejszy ekran i korpus w porównaniu do Galaxy Watch 4.

AKTUALIZACJA 25.06.2021, godz. 18:45

Do sieci trafiły pierwsze oficjalne rendery Galaxy Watch 4!

Samsung zaprezentuje swoje dwa modele smartwatchów - Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch Active 4 - w sierpniu. Rendery 3D CAD prezentujące Galaxy Watch Active 4 wyciekły do internetu kilka dni temu, o czym pisaliśmy powyżej. Natomiast dzisiaj, do sieci po raz pierwszy trafiły oficjalne rendery Galaxy Watch 4, ujawniające wszystkie kolory, w jakich smartwatch będzie dostępny.

Ekrany
Źródło: 91mobiles

Ekrany

Źródło: 91mobiles

Pierwsze oficjalne rendery Galaxy Watch 4 zostały opublikowane przez 91Mobiles. Wygląda na to, że nadchodzący flagowy smartwatch Samsunga ma metalową obudowę z dwoma płaskimi przyciskami po bokach. Co ciekawe, przyciski nie są zgodne z tym samym wzorem, który jest obecny w Galaxy Watch 3. Tegoroczny model będzie dostępny w co najmniej czterech kolorach obudowy: czarnym, oliwkowo-zielonym, rose gold i srebrnym.

Możemy również zobaczyć czujnik tętna na niektórych z obrazów, a górny przycisk ma na sobie czerwony odcień, co oznacza, że są to wersje LTE. Wszystkie pokazane warianty mają silikonowe opaski. Możemy też zobaczyć co najmniej cztery nowe, atrakcyjne tarcze zegarka, a na jednej z nich znajdują się AR Emojis Samsunga.

Przyciski boczne
Źródło: 91mobiles

Przyciski boczne

Źródło: 91mobiles

Zazwyczaj, zwykła wersja Galaxy Watch posiada ruchomy pierścień, lecz nie jest to widoczne na udostępnionych renderach. Najwyraźniej Galaxy Watch 4 będzie posiadać dwa warianty w tym roku - jeden z obrotową ramką, a drugi bez niej. Te zdjęcia mogą przedstawiać właśnie te drugą opcję.

Galaxy Watch 4 - funkcje, specyfikacje

Galaxy Watch 4 będzie posiadać wyświetlacz Super AMOLED, a także będzie dostępne w dwóch rozmiarach. Samsung potwierdził, że jego następna generacja smartwatchów będzie działać na nowym system WearOS od Google zamiast rodzimego TizenOS. Jakiś czas temu informowaliśmy również, że Galaxy Watch 4 będzie pochodzić zawierać nakładkę OneUI 3.x. Zegarki będą także korzystać z procesora 5nm Exynos.

Galaxy Watch 4 w kolorze czarnym
Źródło: 91mobiles

Galaxy Watch 4 w kolorze czarnym

Źródło: 91mobiles

Galaxy Watch 4 w kolorze srebrnym
Źródło: 91mobiles

Galaxy Watch 4 w kolorze srebrnym

Źródło: 91mobiles

Możemy się spodziewać, że Samsung wyposaży Galaxy Watch 4 w akcelerometr, barometr, czujnik BIA do pomiaru tkanki tłuszczowej, kompas, GPS, żyroskop, monitor tętna, a także czujniki do pomiaru SpO2 i śledzenia snu. Będzie posiadać również Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 5.0 z LE, głośnik i mikrofon. Oczekuje się, że tegoroczny model zaoferuje dwudniowy czas pracy na baterii i bezprzewodowe ładowanie.

Galaxy Watch 4 w kolorze różowym
Źródło: 91mobiles

Galaxy Watch 4 w kolorze różowym

Źródło: 91mobiles

Galaxy Watch 4 w kolorze zielonym
Źródło: 91mobiles

Galaxy Watch 4 w kolorze zielonym

Źródło: 91mobiles

AKTUALIZACJA 28.06.2021

Premiera Galaxy Watch 4 co raz bliżej - strona wsparcia jest już dostępna!

Premiery tegorocznych urządzeń z serii Galaxy Watch spodziewamy się w dwóch terminach: 28 czerwca na MWC 2021 lub w sierpniu. Co czyni tegoroczne modele wyjątkowe, to fakt, że będą one działać w oparciu o nowy system Wear OS, który jest połączeniem platformy Google'a i Tizen od Samsunga. Niedawno pojawiły się rendery smartwatcha, które pokazywały cały projekt (znajdują się powyżej).

Teraz, podczas gdy cierpliwie czekamy na oficjalną premierę, strona wsparcia dla Samsung Galaxy Watch 4 została udostępniona na stronach internetowych Samsunga w Indiach, Karaibach i Rosji. Podczas gdy lista ujawnia tylko numer modelu SM-R880, to wskazuje, że ogłoszenie jest zbliża. Nadchodzący smartwatch Samsunga ma być dostępny w rozmiarach 42mm i 46mm, idąc przez przecieki.

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4
Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4

Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4
Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4

Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4
Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4

Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4
Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4

Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4
Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4

Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4
Źródło: 91Mobiles

Strona wsparcia dla Galaxy Watch 4

Źródło: 91Mobiles

AKTUALIZACJA 28.06.2021, GODZ. 20:20

Samsung zaprezentował One UI Watch!

Samsung zaprezentował nowy system One UI Watch podczas wirtualnej konferencji Samsung Session na MWC 2021. Firma potwierdziła również, że nadchodzący Galaxy Watch 4 będzie pierwszym urządzeniem, które zadebiutuje z nowym systemem.

One UI Watch
Źródło: Samsung Galaxy MWC 2021

One UI Watch

Źródło: Samsung Galaxy MWC 2021

One UI Watch został opracowany, aby umożliwić głębszą integrację między smartwatchami i smartfonami z serii Samsung Galaxy. Tak więc, gdy zainstalujesz aplikację kompatybilną z zegarkiem, taką jak Spotify na smartfonie, jej odpowiednia wersja zostanie automatycznie pobrana na zegarek. Jeśli dostosujesz zegar w telefonie, aby pokazywał czas w różnych miastach, będzie to automatycznie odzwierciedlone również na Twoim smartwatchu. Wszelkie połączenia i wiadomości zablokowane na urządzeniu Galaxy Watch również będą zablokowane na smartfonie.

One UI Watch
Źródło: Samsung Galaxy MWC 2021

One UI Watch

Źródło: Samsung Galaxy MWC 2021

Największą korzyścią, jaką daje Samsungowi ta oparta na Androidzie zunifikowana platforma, jest dostęp do Google Play. Użytkownicy nowych urządzeń Galaxy Watch będą mogli pobrać popularne aplikacje innych firm, które były wcześniej niedostępne dla Tizen. Natywne aplikacje Google będą również dostępne, więc użytkownicy mogą korzystać z Google Maps, YouTube Music i Messages.

One UI Watch
Źródło: Samsung Galaxy MWC 2021

One UI Watch

Źródło: Samsung Galaxy MWC 2021

Galaxy Watch 4 - premiera odbędzie się podczas wydarzenia Samsung Unpacked 2021!

Firma nie pokazał wszystkich ulepszeń wizualnych, które zostały wykonane dla One UI Watch. Oczywistym jest, że największe nowości Samsung zostawił na wydarzenie Unpacked 2021.

Samsung Galaxy Watch
Źródło: Samsung Galaxy MWC 2021

Samsung Galaxy Watch

Źródło: Samsung Galaxy MWC 2021

AKTUALIZACJA 30.06.2021

Samsung Galaxy Watch 4 może być oferowany w modelu Classic

Samsung wprowadzi na rynek nowy smartwatch Galaxy jeszcze w tym roku. Producent niedawno potwierdził, że będzie on działać One UI Watch - interfejsie opartym na nowej platformie opracowanej we współpracy z Google. Podczas gdy Samsung nie ujawnił jeszcze żadnych informacji na temat sprzętu Galaxy Watch 4, teraz zauważyliśmy dowody sugerujące, że firma może zaoferować dwa warianty - Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic.

Poprzednie przecieki sugerowały, że Samsung nazwie tegoroczne modele Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch Active 4. Było to tym bardziej prawdopodobne, gdyż niedawno w sieci pojawiły się oficjalne rendery rzekomego Galaxy Watch Active 4. Wyciekły jednak materiały promocyjne, które potwierdziły, że te rendery w istocie przedstawiały podstawowego Galaxy Watch 4. To doprowadziło nas do przekonania, że Samsung może wypuści tylko jeden model w tym roku. Znaleziono jednak odniesienia do drugiego modelu, o nazwie Galaxy Watch 4 Classic, na stronie internetowej tajlandzkiego urzędu certyfikacji NBTC.

Lista certyfikacji potwierdza, że Samsung uruchomi co najmniej trzy modele Galaxy Watch 4. Ten podstawowy będzie miał numer modelu SM-R875F, podczas gdy modele Classic będą miały numery SM-R885F i SM-R895F. Lista nie ujawnia wiele na temat nadchodzących smartwatchy, ale potwierdza za to, że wszystkie trzy modele będą oferować wsparcie WCDMA/LTE.

Certyfikacja NBTC
Źródło: xda-developers.com

Certyfikacja NBTC

Źródło: xda-developers.com

Certyfikacja NBTC
Źródło: xda-developers.com

Certyfikacja NBTC

Źródło: xda-developers.com

Certyfikacja NBTC
Źródło: xda-developers.com

Certyfikacja NBTC

Źródło: xda-developers.com

Chociaż nie wiemy zbyt wiele na temat Galaxy Watch 4 Classic w tej chwili, może to być nieco inna wersja regularnego Galaxy Watch 4 z bardziej tradycyjnym designem zegarka.

Jak wspomniano wcześniej, Samsung nie ujawnił jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat serii Galaxy Watch 4. Firma podzieliła się za to kilkoma funkcjami, których można się spodziewać w nowym systemie operacyjnym One UI Watch. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat, podążając za tym linkiem.

AKTUALIZACJA 01.07.2021

Rendery Galaxy Watch 4 Classic wskazują na znajomy design

Wydaje się, że Samsung jest gotowy, aby przeprowadzić rewolucję w swojej ofercie urządzeń ubieranych. Oprócz decyzji o zapewnieniu nowych doświadczeń dla użytkowników - za pomocą fuzji One UI oraz Wear OS w postaci One UI Watch - usłyszeliśmy o co najmniej dwóch nowych modelach smartwachów, które będą dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Jeden z nich najwyraźniej będzie się nazywać Galaxy Watch 4 Classic.

Smartwatche Samsunga przeszły kilka dużych zmian konstrukcyjnych od pierwszego, napędzanego Androidem, zegarka Samsung Gear. Jedna funkcja, która jednak przetrwała i pojawiała się w większości urządzeniach tego typu był obrotowy pierścień. Mechanizm ten stał się cechą definiującą wśród inteligentnych czasomierzy Samsunga.

Mogło się wydawać, że Samsung ma zamiar porzucić swój charakterystyczny obrotowy pierścień, kiedy zaczął pomijać tę funkcję w niektórych modelach. Ostatni Galaxy Watch 3 posiadał jednak ten pierścień i - zgodnie z Android Headlines - znajdziemy go również na tegorocznym Galaxy Watch 4 Classic.

Galaxy Watch 4 Calssic
Źródło: Android Headlines

Galaxy Watch 4 Calssic

Źródło: Android Headlines

Wyciek pokazuje najnowszego smartwatcha Samsunga w kilku opcjach kolorystycznych: srebrne i czarne body sparowane z czarnymi, białymi i szarymi paskami. W porównaniu do tego, co przedstawiają przecieki dotyczące Galaxy Watch 4 Active, wybór kolorów dla Galaxy Watch 4 Classic jest mniejszy. Pojawi się on natomiast w trzech rozmiarach: 42 mm, 44 mm, i 46 mm, dając nabywcom wiele opcji do wyboru.

Niewiele wiadomo jednak o wewnętrznej specyfikacji smartwatcha, ale według przecieku, zegarek ma posiadać szkło Gorilla Glass DX i DX+ dla modeli ze stali nierdzewnej i aluminium. Samsung ogłosił już, że pełna premiera urządzeń z serii Galaxy Watch 4 odbędzie się na następnej konferencji Samsung Unpacked, która podobno ma się odbyć najwcześniej 3 sierpnia.

Galaxy Watch 4 Calssic
Źródło: Android Headlines

Galaxy Watch 4 Calssic

Źródło: Android Headlines

AKTUALIZACJA 02.07.2021

Przeciek ujawnia cenę Galaxy Watch 4 oraz Watch 4 Classic

Kilka przecieków ujawniło już do tej pory większość produktów, które Samsung zaprezentuje na swojej kolejnej konferencji Unpacked. To, co pozostało teraz, to informacje o ich cenach i dostępności. Dzisiejszy przeciek próbuje przynieść trochę jasności w tej sprawie. Oczekuje się, że Samsung w sierpniu zaprezentuje nowe smartfony, smartwatche oraz parę nowych, bezprzewodowych słuchawek.

Zgodnie z dzisiejszym przeciekiem, zakres cen Galaxy Watch 4 będzie oscylować pomiędzy 350 - 370 euro (1500 - 1700 złotych) dla wersji 40 mm i 380 - 400 euro (1700 - 1900 złotych) dla wariantu 44 mm. Galaxy Watch 4 Classic, który został ujawniony poprzez nowe rendery w tym tygodniu, będzie dostępny w cenach od 470 - 500 euro (2100 - 2200 złotych) dla 42 mm i 500 - 530 euro (2200 - 2300 złotych) w wersji 46 mm.

Opcje kolorystyczne dla Galaxy Watch 4 obejmują czarny, srebrny, złoty i zielony. Galaxy Watch 4 Classic będzie oferowany w kolorach czarnym i srebrnym. Niektóre raporty sugerują również, że Samsung może zaoferować Galaxy Watch 4 Classic w wersji 44 mm.

Należy pamiętać, że żadna z tych informacji nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Samsunga. W najlepszym razie, mogą to być wykształcone domysły wykonane zgodnie z tym, co Samsung proponował za podobne produkty w przeszłości.

AKTUALIZACJA 05.07.2021

Oto jak wygląda Galaxy Watch 4!

Samsung zaprezentuje swoje smartwatche następnej generacji - Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic - w przyszłym miesiącu. Jednak przed oficjalnym ogłoszeniem, zarówno projekt, funkcje jak i ceny obu smartwatchy zdążyły wyciec do sieci. Dzisiaj wyciekł również pierwszy film GIF z Galaxy Watch 4 Classic, który pokazuje, jak w całości będzie wyglądał tegoroczny smartwatch od Samsunga.

Popularny leakster, Evan Blass, opublikował 360-stopniowe filmy przedstawiające Galaxy Watch 4 Classic . Pokazują one nadchodzący smartwatch w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i białym. Galaxy Watch 4 posiada okrągły wyświetlacz Super AMOLED, dwa przyciski po prawej stronie, obracającą się ramkę oraz zdejmowane silikonowe paski. Czarna wersja zegarka ma czarną obudowę, natomiast srebrna i biała wersja smartwatcha mają srebrną obudowę. Przycisk na górze ma czerwony akcent, co oznacza, że będzie on dostępny w wariancie LTE.

Cechy Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 4 Classic

Samsung już ogłosił, że jego następne smartwatche będą działać pod kontrolą One UI Watch z wyższą wydajnością, płynniejszym UI, tysiącami aplikacji i tarcz oraz poprawionym czasem pracy na baterii. Patrząc na poprzednie przecieki, Galaxy Watch 4 brakuje obracającej się ramki. Oczekuje się, że oba zegarki wyposażone są w akcelerometr, barometr, GPS, żyroskop, monitor tętna, śledzenie snu i pomiar SpO2.

Będą one podobno wyposażone w certyfikat IP68 gwarantujący odporność na wodę i pył, głośnik oraz mikrofon, NFC, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 5.0, a także baterię o pojemności 247 mAh (w wariancie podstawowym). Oczekuje się, że Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic będą również wyposażone w bezprzewodowe ładowanie Qi.

AKTUALIZACJA 13.07.2021

Kiedy Galaxy Watch 4 trafi do sprzedaży?

Jeśli chodzi o oficjalne zaprezentowanie zegarka, Samsung planuje odkryć karty dotyczące linii Galaxy Watch 4 już za miesiąc, a dokładniej 11 sierpnia. Tę datę potwierdził oficjalny rzecznik Samsunga w rozmowie z koreańską publikacją Digital Daily.

W odniesieniu do tegorocznego wydarzenia Samsung Galaxy Unpacked, przedstawiciel stwierdził:

Czas transmisji będzie taki sam jak wcześniej.

Sugerowałoby to, że wydarzenie rozpocznie się 11 sierpnia o godzinie 16:00 czasu polskiego. Możemy się spodziewać, że niedługo po zaprezentowaniu zegarka, trafi on do przedsprzedaży.

AKTUALIZACJA 14.07.2021

Galaxy Watch 4 - Samsung ujawnił smartwatch przed premierą?

Samsung pozornie dał całemu światu wgląd w nadchodzącego Galaxy Watch 4 poprzez nowe oficjalne wideo opublikowane w serwisie YouTube. Film zatytułowany Voices of Galaxy przedstawia deweloperów aplikacji Good Lock, którzy opowiadają o tym, jak platforma się zmieniła i ewoluowała w ciągu roku. Co ważniejsze, jeden z deweloperów przedstawionych w filmie używa przedpremierowego egzemplarza Galaxy Watch 4, który nosi na swoim nadgarstku.

Źródło: Samsung / YouTube

Źródło: Samsung / YouTube

Źródło: Samsung / YouTube

Źródło: Samsung / YouTube

Zegarek pokazany na filmie posiada srebrny obrotowy pierścień oraz płaskie przyciski boczne. Jest on przymocowany do skórzanego paska, a nie silikonowego. Może to wskazywać, że Samsung będzie sprzedawać obie te wersje osobno, poza pakietem z samym urządzeniem.

AKTUALIZACJA 14.07.2021, GODZ. 18:30

Amazon ujawnia najważniejsze informacje o Galaxy Watch 4!

W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy wiele przecieków, które ujawniły wszystko, co Samsung planuje ogłosić podczas wydarzenia Galaxy Unpacked w przyszłym miesiącu. Sprawiło to, że element zaskoczenia został całkowicie zniszczony, a firma została zmuszona do rozpoczęcia wysyłania roszczeń o prawa autorskie, które miały uderzyć głównie w leaksterów działających na linii dostaw.

Jednak tym razem to nie leaksterzy są odpowiedzialni za najnowsze informacje na temat tegorocznego Galaxy Watch 4, lecz Amazon.

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch4 44mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Zbuforowana wersja strony internetowej Amazon Kanada, jak zauważyło WinFuture, wymienia Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic we wszystkich dostępnych rozmiarach (40mm, 42mm, i 46mm) wraz z wieloma oficjalnymi renderami zegarków w kolorze czarnym i srebrnym, a także niektóre specyfikacje i ceny. Amazon ujawnia również, że Galaxy Watch 4 Classic będzie wykonany ze stali nierdzewnej, podczas gdy Galaxy Watch 4 (model Active) będzie wykonany z aluminium.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm Black Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Rozmiar ekranu będzie wynosić 1,36 cala i 1,19 cala dla wariantów 44/46 mm i 40/42 mm, a pojemności baterii to 361 mAh i 247 mAh. Amazon potwierdza również, że Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic będzie w stanie zmierzyć ilość tłuszczu w organizmie, oprócz śledzenia snu, mierzenia tętna i VO2 Max. EEG i monitorowanie ciśnienia krwi również znajdą się na pokładzie, choć te prawdopodobnie nadal nie będą dostępne na wszystkich rynkach bezpośrednio po premierze.

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 40 mm Silver Aluminum

Źródło: Amazon Kanada

Najtańszy model Galaxy Watch 4 (40 mm, aluminium) wymieniony na stronie Amazon zaczyna się od CA309 (dolarów kanadyjskich), co przekłada się na nieco poniżej 1000 zł. Galaxy Watch 4 Classic, w wersji ze stali nierdzewnej i 46 mm, został wyceniony na CA463.88, co przekłada się na około 1500 zł. Ceny te zdają się być niższe niż to, co mogły sugerować poprzednie przecieki.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42 mm Silver Stainless Steel

Źródło: Amazon Kanada

Wyciek daty premiery Galaxy Watch 4 potwierdza dzień 27 sierpnia!

Już wcześniej podkreślano, że 27 sierpnia to data premiery nowych urządzeń. Samsung oczywiście jeszcze tego nie potwierdził, jednak dzisiejszy wyciek zdaje się potwierdzać tę datę.

Aukcje dostępne na kanadyjskiej stronie Amazon wyraźnie wskazuję, że Galaxy Watch 4 zostanie wydany w dniu 27 sierpnia 2021 roku. Obrazy widoczne w tej aukcji są dokładnie takie same jak poprzedne rendery Galaxy Watch 4, które mogliśmy widzieć do tej pory.

AKTUALIZACJA 19.07.2021

Samsung wprowadza Exynos W920 jako nowy chipset dla smartwatchów

Pojawiło się już wiele przecieków dotyczących Galaxy Watch 4. Wiemy jak wygląda, jakie funkcje będzie posiadać, a także kiedy zostanie wydany. Redakcja SamMobile postanowiła teraz ujawnić nowy procesor, który Samsung będzie umieszczać w modelach Galaxy Watch 4.

Przez ostatnie kilka lat, smartwatche Samsunga wykorzystują chipset Exynos 9110. Został on wprowadzony wraz z pierwszym zegarkiem Galaxy Watch w 2018 roku i od tego czasu chipset był używany w modelach Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active 2 i Galaxy Watch 3. W tym roku sprawa ma się jednak zupełnie inaczej. Galaxy Watch 4 jest diametralnie innym produktem w porównaniu do swoich poprzedników. Nie korzysta on z systemu Tizen, a działa na nowej platformie One UI Watch opartej na systemie Android, którą Samsung opracował we współpracy z Google.

Samsung stworzył również nowy chipset dla tego urządzenia. Galaxy Watch 4 będzie pierwszym smartwatchem Samsunga, który będzie wyposażony w chipset Exynos W920. Procesor może pochwalić się szybszym czasem przetwarzania w porównaniu do Exynos 9110, wynoszącym 1,25 raza, a także 8,8 razy płynniejszą grafiką. Jest on sparowany z 1,5 GB pamięci RAM, co jest poprawą wynoszącą 1,5 razy w stosunku do Galaxy Watch 3.

Galaxy Watch 4 przynosi dużą aktualizację pamięci masowej!

Seria Galaxy Watch 4 ma przynieść drastyczne zmiany po stronie oprogramowania. Z dostępem do większej liczby aplikacji, niż to co oferuje Tizen, tegoroczne smartwatche Samsunga będą potrzebować większej pamięci masowej, aby użytkownicy mogli się nimi cieszyć. Jak podaje SamMobile, wszystkie modele Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic będą posiadać 16 GB wbudowanej pamięci masowej.

Jest to dwa razy tyle, co oferował zeszłoroczny Galaxy Watch 3 i cztery razy więcej w porównaniu do Galaxy Watch Active 2. Jedną z korzyści, jaką przyniesie One UI Watch, będzie to, że każda zainstalowana na smartfonie aplikacja automatycznie zostanie zainstalowana na sparowanym smartwatchu. Oczywiście wydarzy się to tylko pod warunkiem, że twórca aplikacji stworzył wcześniej odpowiednią wersję na urządzenia ubieralne. Oznacza to, że poprzednio używane pojemności (4 GB lub 8 GB) nie będą wystarczające, tym bardziej, że pamięć tę będą zajmować również pliki multimedialne, takie jak utwory muzyczne czy podcasty.

AKTUALIZACJA 20.07.2021

Galaxy Watch 4 na nowych zdjęciach przed premierą!

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia podobno przedstawiające najnowszy Galaxy Watch 4. Został on zauważony na ręce Kim Yeaon-kyung, pani kapitan drużyny siatkarskiej, która reprezentuje Korę Południową na Olimpiadzie w Tokio.

Na zdjęciach najprawdopodobniej widać podstawową wersję Galaxy Watch 4 w kolorze czarnym, który w tym roku ma być odpowiednikiem poprzednich modeli Active. Sam zegarek trzyma się na opasce w kolorze zielonym.

AKTUALIZACJA 21.07.2021

Proces instalacji aplikacji na Galaxy Watch 4 będzie o wiele łatwiejszy

Choć minie jeszcze kilka tygodni, zanim zobaczymy w akcji napędzanego przez Wear OS smartwatcha Galaxy Watch 4, wiemy już całkiem sporo o tym, czego możemy się spodziewać. Do tej pory dowiedzieliśmy się najwięcej na temat wyglądu, pamięci masowej, czy bazowego chipsetu. Teraz Google szczegółowo poinformowało, co ma w zanadrzu w kwestii aplikacji w sklepie Google Play, poprzez post na swoim blogu.

Przyszła aktualizacja do sklepu Google Play pozwoli użytkownikom sideload'ować aplikacje bezpośrednio do podłączonego smartwatcha. Jest to znacznie bardziej usprawnione doświadczenie niż "żonglowanie" między Galaxy Store a Samsung Wearable. Chociaż post nie stwierdza tego wprost, bardzo prawdopodobne jest, że trzeba będzie mieć aktywne połączenie Bluetooth między smartwatchem a połączonym smartfonem.

Interfejs sklepu Google Play na smartwatchach napędzanych Wear OS otrzyma nowy wygląd. Będzie teraz korzystać z reguł Material You, które Google pokazało na konferencji Google I/O, umieszczając ważne informacje z przodu i na środku.

Wreszcie, wszelkie zakupy dokonane w aplikacjach za pośrednictwem sklepu Google Play na zegarku, zostaną wysłane do przeglądarki połączonego smartfona. W taki sposób będą one autoryzowane. Google kończy mówiąc, że aktualizacja będzie pojawiać się w kwalifikujących urządzeniach w najbliższych tygodniach..

AKTUALIZACJA 28.07.2021

Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic na nowych materiałach wideo!

Do wydarzenia Galaxy Unpacked, na którym Samsung planuje zaprezentować światu wiele nowych urządzeń, w tym składane smartfony Galaxy Z Fold 3 oraz Galaxy Z Flip 3 oraz nową linię zegarków Galaxy Watch 4 pozostały zaledwie dwa tygodnie.

Już od dłuższego czasu wiemy o nich niemal wszystko, od rozmiaru i designu, do systemu operacyjnego i funkcji. Tym razem portal SamMobile opublikował na Twitterze dwa krótkie filmy, które rzekomo będą transmitowane w trakcie Galaxy Unpacked. Możecie zobaczyć je poniżej:

Jak widać, są one poświęcone dwóm modelom inteligentnych zegarków Samsunga i prezentują niektóre z ich funkcji. Dowiedzieliśmy się, że zegarki będą wyposażone w czujnik BIA (ang. Bio-Electrical Impedance Analysis), który będzie w stanie zmierzyć poziom tłuszczu w ciele użytkownika. Zobaczyliśmy też kilka podstawowych funkcji, takich jak krokomierz, możliwość monitorowania snu oraz GPS. W krótkich teaserach możemy także zobaczyć różnice pomiędzy tarczami obu zegarków. Model Galaxy Watch 4 Classic ma być dużo bardziej elegancki i "dorosły" względem podstawowej wersji.

Zegarki Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch 4 Classic mają zostać oficjalnie zaprezentowane podczas wirtualnego wydarzenia Galaxy Unpacked, które odbędzie się 11 sierpnia. Samsung nie podał jeszcze cen smartwatchy, jednak kanadyjski oddział Amazon jakiś czas temu niechcący pokazał, ile przyjdzie nam za nie zapłacić. Najtańszy model Galaxy Watch 4 ma kosztować 309 dolarów kanadyjskich, czyli nieco poniżej 1000 złotych. Za Galaxy Watch 4 Classic przyjdzie nam zapłacić co najmniej 463 dolary kanadyjskie, czyli około 1500 złotych.

AKTUALIZACJA 30.07.2021

Premiera Galaxy Watch 4 już 11 sierpnia!

Czy „dobre” jest wystarczająco dobre? Takie pytanie zadaje nam Samsung w najnowszym zwiastunie wydarzenia Galaxy Unpacked. Ma to być wirtualny event, który będziemy mogli śledzić na oficjalnej stronie koreańskiego producenta. Obędzie się on 11 sierpnia, czyli już za niecałe dwa tygodnie.

Wideo zabiera nas w podróż w czasie i prowadzi przez historię telefonów komórkowych, podczas gdy lektor naprowadza nas na kluczowe pytanie: Czy „dobre” jest wystarczająco dobre? Zwiastun pokazał nam także efektowną grafikę z najnowszym Galaxy Z Fold 3 w roli głównej. Mogliśmy zobaczyć jak smartfon rozkłada się ukazując linię budynków, przywołującą na myśl fragmenty filmu Incepcja. Cały zwiastun możecie zobaczyć poniżej:

Jak oglądać Galaxy Unpacked 2021?

Jak to miało miejsce w przypadku poprzednich edycji na przestrzeni ostatniego roku, sierpniowe Galaxy Unpacked będzie transmitowane na żywo w Internecie. Z powodu wciąż panujących restrykcji względem pandemii, wciąż nie zdecydowano się na przeprowadzenia wydarzenia z udziałem publiczności. Firma udostępnia nam dwa sposoby na oglądanie tej transmisji: na oficjalnym kanale YouTube lub bezpośrednio na stronie samsung.com.

Wszystkie informacje na temat sierpniowego wydarzenia Galaxy Unpacked znaleźć można w tym materiałem zbiorczym. Przedstawiamy tam wszystko, czego dowiedzieliśmy się do tej porty odnośnie urządzeń, które mają zostać zaprezentowane, zaplanowanej daty premiery oraz sposobów na oglądanie wydarzenia na żywo.

Sprawdź również: Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Aktualizacja: 30 lipca 2021 14:30
Aktualizacja: 28 lipca 2021 13:20
Aktualizacja: 21 lipca 2021 10:05
Aktualizacja: 20 lipca 2021 10:35
Aktualizacja: 19 lipca 2021 07:30
Aktualizacja: 14 lipca 2021 18:30
Aktualizacja: 14 lipca 2021 07:00
Aktualizacja: 13 lipca 2021 11:10
Aktualizacja: 05 lipca 2021 09:15
Aktualizacja: 02 lipca 2021 16:30
Aktualizacja: 01 lipca 2021 15:49
Aktualizacja: 30 czerwca 2021 10:29
Aktualizacja: 28 czerwca 2021 20:22
Aktualizacja: 28 czerwca 2021 15:21
Aktualizacja: 25 czerwca 2021 18:45
Aktualizacja: 25 czerwca 2021 11:08
Aktualizacja: 23 czerwca 2021 14:35
Aktualizacja: 22 czerwca 2021 13:00
Aktualizacja: 21 czerwca 2021 14:02
Aktualizacja: 15 czerwca 2021 13:46