Galaxy Watch 5 Pro vs Galaxy Watch 5! Który ze smartwatchy będzie lepszym zakupem?

Na zeszłorocznym evencie Galaxy Unpacked zobaczyliśmy debiut kolejnych inteligentnych zegarków od koreańskiego producenta. Wśród zaprezentowanych urządzeń znalazł się, między innymi, model Pro, który jest nowością w portfolio Samsunga.


Galaxy Watch 5 Pro vs Galaxy Watch 5! Który ze smartwatchy będzie lepszym zakupem?

Źródło: Samsung

Galaxy Watch 5 Pro - Premiera

Galaxy Watch 4 do dziś cieszy się sporą popularnością. Samsung zrezygnował w nim z systemu Tizen i przerzucił wszystkie modele swoich smartwatchy na oprogramowanie Wear OS, co zdecydowanie wyszło producentowi na dobre.

10 sierpnia zobaczyliśmy premierę kolejnych zegarów z serii Galaxy Watch, a wśród nich znalazł się wariant Pro. To właśnie temu modelowi przyjrzę się dziś z bliska i sprawdzę, czym tak właściwie różni się on od podstawowej wersji smartwatcha.

Zobacz również:

Galaxy Watch 5 vs Galaxy Watch 5 Pro - Konstrukcja i wygląd

Galaxy Watch 5 Pro vs Galaxy Watch 5! Który ze smartwatchy będzie lepszym zakupem?

Źródło: Samsung

Pierwszą istotną modyfikacją jest sama konstrukcja zegarka. Droższy model otrzymał większą tarczę (45 mm kontra 40 mm i 44 mm w wersji podstawowej), która została pokryta szafirowym szkłem. Ten sam materiał znajdziemy w tańszych wariantach, jednak tylko model Pro został wzmocniony tytanem. Galaxy Watch 5 jest dostępny w czterech kolorach:

  • Czarnym,
  • Srebrnym,
  • Niebieskim,
  • Różowo-złotym.

Inaczej sprawa wygląda z wariantem Pro, który oferuje jedynie dwa warianty kolorystyczne: czarny oraz szary.

Galaxy Watch 5 vs Galaxy Watch 5 Pro - Bateria

Galaxy Watch 5 Pro vs Galaxy Watch 5! Który ze smartwatchy będzie lepszym zakupem?

Źródło: Samsung

Wielkość baterii to zdecydowanie największa różnica między poszczególnymi wariantami smartwatcha. Droższy model otrzymał ogniwo o pojemności 590 mAh, podczas gdy podstawowa wersja dostała prawie dwa razy mniejszą baterię (284 mAh). Różnica między tańszym, a droższym modelem jest więc w tym przypadku kolosalna i zdecydowanie wpłynie na lepszy komfort codziennego użytkowania wersji Pro. Nieco lepiej prezentuje się bateria w większych wariantach Galaxy Watcha 5, która ma pojemność 410 mAh - wciąż jednak różnica pozostaje zauważalna.

Zegarki Samsunga stanowią dla wielu użytkowników przedłużenie smartfona, a w wielu przypadkach mogą go nawet zastąpić. Większa bateria może więc być czynnikiem najmocniej zachęcającym do zakupu droższego wariantu.

Galaxy Watch 5 vs Galaxy Watch 5 Pro - Cena

Ceny podstawowych modeli zaczynają się od 1349 zł za mniejsze wersje i 1499 zł za większe. Wariant Pro, w najtańszym wydaniu, kosztuje 2149 zł. Różnica jest naprawdę duża, a więc warto śledzić promocje na smartwatche Samsunga, które regularnie pojawiają się w oficjalnym sklepie producenta.

Aktualizacja: 09 lutego 2023 11:40