Galaxy Watch 5 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [26.11.2021]

Spodziewamy się, że współpraca Samsunga z Google nie skończy się tylko na tegorocznym modelu smartwatcha z Wear OS. W tym miejscu zbieramy wszystkie przecieki oraz najnowsze informacje na temat przyszłorocznej premiery Galaxy Watch 5.


Oto, jak może wyglądać Galaxy Watch 5

Pewien grafik, kryjący się pod nickiem DROID-TURBO, udostępnił swoją wizję Galaxy Watch 5. Rendery udostępnił za pomocą portalu Mee.co.kr.

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Grafiki te są jedynie pewnym wyobrażeniem tego, jak może wyglądać przyszły smartwatch Samsunga. Rendery przedstawiają model z okrągłą kopertą z płaskim ekranem, na której znalazły się również okrągłe przyciski funkcyjne. Wokół jednego z nich umieszczono także suwak, który wydaje się zastępować dotychczasowy obrotowy pierścień. Wszystkie istotne czujniki znajdą się z tyłu obudowy zegarka.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [2.12.2021]
  • Nadchodzą Galaxy Watch 5 i Galaxy Buds Pro 2! Kiedy premiera?
  • Cyber Monday na Samsung.com - ostatnia szansa na takie okazje! [30.11.2021]
Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Samsung patentuje projekt Galaxy Watch 5 zasilany energią słoneczną

Wniosek patentowy złożony w 2019 roku został odkryty przez redakcję LetsGoDigital po tym, jak został opublikowany przez United States Patent and Trademark Office (USPTO) 16 września. Patent przedstawia klasyczny smartwatch Galaxy wyposażony w pasek na nadgarstek osadzony w ogniwach słonecznych, choć wniosek nie zagłębia się w żadne szczegóły dotyczące tego, jak wydajny byłby system.

Być może chodzi o to, aby zapewnić pomocniczą moc poprzez ogniwa słoneczne, nawet jeśli nie byłyby one na tyle silne, aby zastąpić standardowy port ładowania. To świetny pomysł, który (w teorii) może sprawić, że smartwatche Samsunga staną się dużo bardziej przyjazne dla środowiska.

Źródło: USPTO

Źródło: USPTO

Jest jednak zbyt wcześnie, aby być pewnym planów Samsunga, gdyż firma dopiero o wydała serię Galaxy Watch 4. Niemniej jednak, możemy założyć, że technologia ta jest w najlepszym razie zarezerwowana dla przyszłych projektów. Niezależnie od tego, Samsung stale stara się poprawić swoją przyjazną dla środowiska politykę. Firma niedawno osiągnęła wynik 100% wykorzystania energii wielokrotnego użytku w swoich fabrykach w USA, Europie i Chinach.

Wnioski patentowe nie potwierdzają nadchodzących produktów, ale często oferują wgląd do najnowszych planów danego producenta. Czas pokaże, czy Samsung rzeczywiście poważnie myśli o zastosowaniu ogniw słonecznych w swoich przyszłych urządzeniach.

Źródło: USPTO

Źródło: USPTO

Galaxy Watch 5 podobno pod koniec 2022 roku!

Do sieci wyciekł rzekomy harmonogram produkcyjny, zawierający orientacyjne daty premiery przyszłych urządzeń Samsunga. Według niego, koreański gigant technologiczny ma wydać cztery różne modele tabletów z serii Galaxy Tab S8, trzy modele laptopów, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds Live 2 i Galaxy Buds Pro 2.

Galaxy Tab S8, Tab S8+ i Tab S8 Ultra wejdą podobno do masowej produkcji począwszy od pierwszego kwartału 2022 roku. Natomiast Galaxy Tab S8 Lite trafi na taśmy produkcyjne nie wcześniej niż w trzecim kwartale 2022 roku. Samsung wydaje się również planować produkcję nowych modeli Galaxy Tab A7 Lite i Tab A8 na 2022 rok. Jeśli chodzi o laptopy, firma najwyraźniej chce wyprodukować nową generację laptopów Galaxy Book Pro i Pro 360 począwszy od drugiego kwartału przyszłego roku.

Zakładając, że wyciekły harmonogram produkcyjny jest dokładny, Samsung chce wprowadzić następcę Galaxy Watch 4, czyli Galaxy Watch 5, do masowej produkcji począwszy od trzeciego kwartału 2022 roku. Nie ma na razie żadnej wzmianki o Galaxy Watch 5 Classic lub innych modelach. Co jednak ważne, harmonogram ten jest niekompletny w stosunku do całego portfolio produktów Samsunga na 2022 rok. Nie ma także wzmianki o przyszłych składanych telefonach lub urządzeniach z serii Galaxy A.

Do nadchodzącego Galaxy Watch 5 w przyszłym roku mogą dołączyć dwie pary bezprzewodowych słuchawek dousznych. Tak zwane Galaxy Buds Pro 2 powinny wejść do produkcji w drugim kwartale przyszłego roku. Samsung podobno planuje również wyprodukować sequel Galaxy Buds Live, który ukaże się po trzecim kwartale 2022 roku. Jeśli to prawda, oznacza to, że Samsung chce kontynuować rozwój i eksplorację zarówno konwencjonalnych i niekonwencjonalnych bezprzewodowych słuchawek dousznych jednocześnie.

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Źródło: DROID-TURBO / Mee.co.kr

Black Friday na Samsung.com

Black Friday to niewątpliwie święto dla każdego fana nowych technologii. To właśnie pod koniec listopada możemy kupić wiele urządzeń w znacznie niższych cenach. Promocje na Black Friday są także świetną okazją do zakupu wczesnych prezentów bożonarodzeniowych.

Samsung również postanowił dołączyć do święta zakupów i uruchomił własną ofertę wyprzedażową z okazji Black Friday. W oficjalnym sklepie Samsunga oferta na Black Friday trwać będzie od 19 do 30 listopada. Wybrane urządzenia zostały przecenione, dzięki czemu możemy zakupić je po okazyjnych i często dużo niższych cenach.

Black Friday na Samsung.com

Black Friday na Samsung.com

Wybrane przez nas najlepsze okazje znajdują się tutaj.

Aktualizacja: 26 listopada 2021 13:02