Galaxy Watch 5 naładujesz energią słoneczną?!

Czy przyszłoroczne zegarki Samsunga będą w stanie naładować się wykorzystując do tego energię słoneczną?

Fot. Paweł Goryniak / PCWorld.pl

Koreański producent nieustannie pracuje nad usprawnieniem swoich urządzeń. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku inteligentnych zegarków Samsunga - Galaxy Watch.

Ostatnia odsłona tych urządzeń - Galaxy Watch 4 - oraz ich bogatszy wariant Galaxy Watch 4 Classic zostały zaprezentowane w sierpniu tego roku podczas globalnego wydarzenia Galaxy Unpacked. I choć od tego wydarzenia minęło niewiele czasu, to już teraz możemy zastanawiać się czym producent będzie chciał zachęcić nas do kupna przyszłorocznych urządzeń.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - zobacz, ile zapłacisz za nowe zegarki Apple!
  • Galaxy Buds 2 - nowości i aktualizacje po premierze [19.10.2021]
  • Galaxy Watch 4 - nowości i aktualizacje po premierze [19.10.2021]

Jednym z ciekawych rozwiązań może być możliwość naładowania zegarka za pośrednictwem... energii słonecznej. Wydaje się mało prawdopodobnym, aby Samsung był w stanie urzeczywistnić taki pomysł już w przyszłym roku, jednak firma uzyskała niedawno patent na takie właśnie rozwiązanie. Do dokumentacji udało się dotrzeć dziennikarzom portalu LetsGoDigital. Wniosek został złożony przez producenta jeszcze w 2019 roku, a na początku tego roku jego dokumentacja została poszerzona. Ostatecznie patent został przyznany 16 września tego roku.

Galaxy Watch 5 naładujesz energią słoneczną?!

Fot. nl.letsgodigital.org

Takie rozwiązanie problemu wyczerpującej się baterii mogłoby sprawić, że czas pomiędzy kolejnymi ładowaniami wydłuży się jeszcze bardziej. W jaki sposób bateria przyszłego Galaxy Watch miałaby się ładować? Bardzo małe panele miałyby zostać umieszczone w kopercie zegarka. Dzięki takiemu rozwiązaniu aktywne osoby, które spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu nie musiałyby się martwić o poziom baterii w swoim smartwatchu, ponieważ ta przez cały czas ładowałaby się, wykorzystując energię słoneczną. Dodatkowe baterie znalazłyby się w opasce po obu stronach koperty.

Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w tym roku Samsung uzupełniał dokumentację, wydaje się mało prawdopodobnym, aby tak zaawansowana technologia pojawiła się już w przyszłorocznym Galaxy Watch 5. Nie można jednak wykluczyć, że koreański producent zdecyduje się na takie rozwiązanie w przyszłości.

Źródło