Galaxy Z Flip 3 znacznie tańszy od poprzednika. Na czym oszczędzono?

Samsung w dalszym ciągu bawi się w popularyzatora składanych smartfonów. Pomoże mu w tym najnowszy Galaxy Z Flip 3. Co zaoferuje najtańszy smartfon ze składanym ekranem?

Najnowsze informacje przekazane przez portal GalaxyClub i potwierdzone przez Sammobile donoszą, że Galaxy Z Flip 3 w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie będzie już pełnoprawnym flagowcem.

Smartfon Samsung Galaxy Z Flip

Smartfon Samsung Galaxy Z Flip

Nadchodzące urządzenie otrzyma numer modelu SM-F720F. Co ważne smartfon został opisany jako urządzenie wyposażone jedynie w modem 4G LTE, co może mieć spore odzwierciedlenie w cenie detalicznej oraz pozycjonowaniu sprzętu.

Ostatnim flagowym procesorem, który może zostać połączony jedynie z modemem sieci 5G jest 1,5 roczny Snapdragon 855 Plus. Ten sam układ znajdziemy w bazowym Galaxy Z Flip, który zadebiutował razem z Galaxy S20 w lutym 2020 roku. Odświeżona wersja z modemem sieci 5G została wyposażona w wydajniejszy układ Snapdragon 865 Plus.

Prawdopodobne jest, że kolejna generacja Galaxy Z Flip 3 zaoferuje nieco starszy procesor o niższej wydajności, aby zniwelować koszta produkcji elastycznego ekranu. Samsung chce spopularyzować smartfony z elastycznymi ekranami, ale wie, że technologia ta nie trafi pod strzechy dopóki cena składanych smartfonów nie spadnie poniżej ceny klasycznych flagowców.

Możliwe, że podobnie, jak w przypadku Galaxy S20 FE na rynku pojawi się również droższy wariant z wydajniejszym procesorem oraz modemem sieci 5G. W sieci znajdziemy plotki, które donoszą, że wszystkie flagowce oraz składane smartfony Samsunga na 2021 rok zaoferują wbudowany modem sieci 5G.

Pewne jest, że następny Galaxy Z Flip 3 niezależnie od specyfikacji technicznej zadebiutuje w cenie detalicznej poniżej 999 dolarów. Będzie to tym samym najtańszy Samsung z elastycznym ekranem.

Czy w zamian za niższą cenę startą klienci będą w stanie pogodzić się ze słabszą specyfikacja techniczną? Tego dowiemy się dopiero po premierze Galaxy Z Flip 3, która zapowiadana jest na okolice maja 2021 roku.

Źródło: sammobile.com