Galaxy Z Flip 4 vs Motorola RAZR 3! Premiera nowego składanego smartfona już dziś!

Urządzenie Samsunga pojawi się na rynku już w sierpniu. Smartfon Motoroli również również zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku. Sprawdźmy jak na ten moment prezentują się oba smartfony oraz czy Z Flip 4 faktycznie zapowiada się jako najlepszy składany telefon 2022 roku.


Smartfon Samsung Galaxy Z Flip 3

Źródło: PC World / Daniel Olszewski

Cena

Do sieci trafiły dzisiaj informację o tym, że nowa Motorola RAZR 3 będzie kosztować około 1140 dolarów (5124 zł). Cena przyprawia o zawrót głowy, ale warto zauważyć, że to i tak znacznie mniej niż przy debiucie poprzedniego modelu, który w dniu premiery kosztował 6499 zł.

Na temat ceny tegorocznego Galaxy Z Flipa 4 nie wiemy zbyt wiele, ale według branżowych informacji najprawdopodobniej będzie ona niższa niż w przypadku poprzedniej wersji smartfona.

Z Flip 3 w najtańszym wariancie kosztował 4799 zł, a więc, jeśli spekulacje okażą się prawdziwe, to jego nowy model będzie znacznie tańszy od Motoroli RAZR 3.

Zobacz również:

Ekran

Oba smartfony to topowe urządzenia w segmencie telefonów ze składanym ekranem. Możemy się spodziewać, że zarówno Z Flip 4 jak i RAZR 3 zostaną wyposażone w 120 Hz odświeżanie obrazu oraz wysokiej jakości wyświetlacze. Różnice między smartfonami będą dotyczyły głównie wielkości ekranów zewnętrznych.

Motorola RAZR 3 otrzyma 6.7 calowy wyświetlacz główny oraz około 3 calowy ekran zewnętrzny.

Z Flip 4 zostanie wyposażony w wyraźnie mniejszy ekran zewnętrzny o przekątnej do 2 cali oraz 6.7 calowy wyświetlacz główny.

Smartfony będą więc podobnej wielkości, choć możliwe, że Motorola będzie w stanie pokazać więcej informacji przy zamkniętym ekranie. Funkcjonalność wyświetlaczy zewnętrznych jest jednak dość ograniczona i zazwyczaj sprowadza się ona do przełączania utworów oraz wyświetlania aktualnych powiadomień.

Specyfikacja

Zarówno Z Flip 4 jak i RAZR 3 zadebiutują z najnowszymi wersjami Androida. Oba smartfony będą również dostępne w wariantach oferujących 8 GB pamięci RAM, choć Motorola najprawdopodobniej pojawi się także w wersji z 12 GB pamięci operacyjnej.

Bezpośrednie porównanie wydajności składanych urządzeń może okazać się tym ciekawsze, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że oba smartfony zostaną wyposażone w najmocniejsze procesory marki Qualcomm. W przypadku Z Flipa będzie to Snapdragon 8 Gen 1+, a w przypadku RAZR 3 ta sama jednostka lub starszy Snapdragon 8 Gen 1. Amerykańska marka jakiś czas temu zapowiedziała urządzenie oparte na najmocniejszej jednostce marki Qualcomm, ale nie możemy być pewnie czy chodzi o model RAZR 3 czy Motorole Frontier.

Z Flip 4 ma otrzymać nieco mocniejszą baterię o pojemności 3700 mAh, podczas gdy RAZR 3 będzie zasilany ogniwem o pojemności 3500 mAh. Różnice dotyczą również prędkości ładowania choć w tym przypadku znacznie lepiej wypada Motorola. Amerykański smartfon naładujemy ładowarką o mocy 33 W, podczas gdy telefon Samsunga oferuje jedynie 25 W ładowanie. Oba smartfony będą obsługiwały technologię Fast Charging.

Premiery urządzeń

Motorola RAZR 3 zostanie oficjalnie zaprezentowana 2 sierpnia.

Urządzenie pojawi się więc na rynku 8 dni wcześniej niż jego największy konkurent. Wkrótce powinniśmy więc zobaczyć wiele porównań obu smartfonów, które wyłonią najlepszy składany model o kompaktowych rozmiarach.

Premiera Galaxy Z Flipa 4 odbędzie się podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, które będzie miało miejsce 10 sierpnia.

Aktualizacja: 02 sierpnia 2022 12:18