Galaxy Z Flip 5G z certyfikatem Bluetooth - premiera już na dniach

Galaxy Z Flip z modemem sieci 5G otrzymał właśnie certyfikat od Bluetooth SIG. Numery modeli są zgodne z wcześniejszymi przeciekami.

Spodziewamy się, że na kolejnym wydarzeniu z cyklu Galaxy Unpacked które przewidziane zostało na sierpień 2020 roku zobaczymy Samsunga Galaxy Note 20, Galaxy Fold 2 oraz odświeżonego Galaxy Z Flip z modemem sieci 5G.

Samsung Galaxy Z Flip 4G

Samsung Galaxy Z Flip 4G

Najnowsze informacje o składanym Galaxy Z Flip wskazują, że urządzenie zostało już ukończone i otrzymało wszelkie certyfikaty niezbędne do wprowadzenia na rynek.

Składany smartfon z elastycznym ekranem otrzymał właśnie certyfikat od Bluetooth SIG i pojawił się w oficjalnej bazie danych tej organizacji. Urządzenie zostało opisane jako Galaxy Z Flip 5G, dzięki czemu możemy podejrzewać, że właśnie taka będzie nazwa handlowa nadchodzącego smartfona.

Na liście w bazie danych Bluetooth SIG widnieją wpisy dotyczące kilku modeli odnoszących się do Galaxy Z Flip 5G - SM-F707B, SM-F707N, SM-F707U, SM-F707U1, SM-F707U_SPR, SM-F707W i SM-F7070. Wszystkie numery modeli pokrywają się z wcześniejszymi plotkami dotyczącymi Galaxy Z Flip z modemem sieci 5G.

Co ciekawe urządzenie opisywane jest również pod kryptonimem Bloom-X. Przypominamy, że oryginalny Galaxy Z Flip otrzymał nazwę kodową Bloom.

Certyfikat informuje, że Galaxy Z Flip 5G obsługiwać będzie Bluetooth 5.0. Również model Galaxy Z Flip z modemem 4G obsługuje Bluetooth 5.0 pomimo faktu, że sprzęt jest w pełni zgodny z nowszym standardem Bluetooth 5.1.

Nadchodzący Galaxy Z Flip 5G na pierwszy rzut oka wyglądać będzie identycznie, jak Galaxy Z Flip, który został zaprezentowany już w lutym tego roku. Jedyną zmianą będzie wyposażenie urządzenia w modem sieci 5G. Przy okazji Samsung zdecyduje się na wymianę procesora na wydajniejszy układ Qualcomm Snapdragon 865. Debiutujące z Galaxy Z Flip smartfony z rodziny Galaxy Note 20 oraz Galaxy Fold 2 zaoferują jeszcze wydajniejszy procesor Qualcomm Snapdragon 865+, który nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami dotyczącymi Samsunga Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Z Flip.