Galaxy Z Flip 5G zadebiutuje wcześniej, niż myśleliśmy - premiera w lipcu

Chińscy konsumenci będą mogli cieszyć się Galaxy Z Flip 5G jakiś miesiąc przed nami.

Samsung Galaxy Z Flip 5G to jedno z urządzeń, które zostanie zaprezentowane na Galaxy Unpacked. Prawdę mówiąc jest to również najmniej ekscytujący sprzęt, ponieważ wiemy o nim już wszystko. Koreańczycy zaprezentują ulepszoną wersję znanego nam już Galaxy Z Flip (premiera w lutym razem z Galaxy S20) z procesorem Snapdragon 865 oraz zintegrowanym modemem sieci 5G.

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip

"Przystępny" cenowo składany smartfon Samsunga w Chinach zadebiutuje wcześniej, niż myśleliśmy. Samsung zdecydował się na zaplanowanie specjalnej konferencji prasowej na 22 lipca, a plakaty promocyjne jasno wskazują, że na wydarzeniu zaprezentowany zostanie Galaxy Z Flip 5G.

Do tej pory myśleliśmy, że Galaxy Z Flip 5G zostanie zaprezentowany dopiero 5 sierpnia 2020 roku na wydarzeniu z cyklu Galaxy Unpacked razem z Galaxy Note 20, tabletem Galaxy Tab S7 oraz akcesoriami.

Dlaczego Samsung zamierza zaprezentować Galaxy Z Flip 5G w Chinach na dwa tygodnie przed globalną premierą? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Obecnie Chiny są jednym z największych rynków zbytu smartfonów. Samsungowi zależy na utrzymaniu wysokiego poziomu sprzedaży w tym kraju, ale jest to bardzo ciężkie ze względu na obecność wielu lokalnych marek takich, jak Xiaomi, Huawei czy Oppo.

Niestety rynek chiński jest bardzo specyficzny. Żaden producent smartfonów - nawet z kraju graniczącego bezpośrednio z Chinami nie zdołał osiągnąć tak dobrych wyników finansowych, aby stanąć na podium. Udziały Samsunga w rynku są zadowalające, ale w porównaniu do lokalnych firm wypadają średnio.

Samsung prawdopodobnie chce zaprezentować Galaxy Z Flip 5G w Chinach przed globalną premierą, aby zyskać nieco udziałów rynkowych. Czy taka strategia ma jakikolwiek sens? Tego dowiemy się w przyszłości. Z pewnością kolejna (globalna) prezentacja Galaxy Z Flip 5G wyglądać będzie nieco dziwnie.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Z Flip.

Źródło: sammobile.com