Galaxy Z Flip - Samsung pokazuje, jak działa zawias Hidaway

Koreańczycy postanowili pokazać innowacyjny zawias Hideaway Hinge od środka. Z ilu części składa się ten element?

Samsung jest jednym z pionierów na rynku składnych urządzeń z elastycznymi ekranami. Już na początku 2019 roku zaprezentowano pierwsze tego typu urządzenie - smartfona Galaxy Fold.

Galaxy Z Flip - Samsung pokazuje, jak działa zawias Hidaway

Źródło: techadvisor.co.uk

Szybko okazało się, że ekran oraz zawias kosztującego 10 tysięcy złotych smartfona do idealnych nie należą. Koreańczycy przed długi czas borykali się z problemami, a finalnie premiera Galaxy Fold została opóźniona o wiele miesięcy.

Na początku tego roku Samsung zaprezentował swoje drugie składane urządzenie - Galaxy Z Flip. Smartfon posiada zupełnie nowy, elastyczny ekran pokryty szkłem Ultra Thin Glass. Zastosowano także zaprojektowany od nowa zawias, który otrzymał nazwę handlową Hideaway Hinge. Oba te elementy wyeliminowały wady Galaxy Fold'a i znacząco poprawiły wytrzymałość obudowy składanego smartfona.

Samsung postanowił pochwalić się swoim osiągnięciem w dziedzinie projektowania składanych smartfonów. Koreańczycy udostępnili właśnie nowy filmik, na którym zaprezentowano, jak wygląda zawias drugiej generacji od środka. Producent chwali się, że zawias został zaprojektowany w taki sposób, aby nie zwiększył masy urządzenia, wzmocnił jego konstrukcje, a jednocześnie był w pełni szczelny przed drobinkami kurzu i okruchami.

Opatentowana technologia Hidaway Hinge wykorzystuje dwa składowe elementy - podwójny mechanizm CAM oraz zatrzask. Mechanizm CAM pozwala na składanie i rozkładanie urządzenia. Posiada także kilka zaprojektowanych pozycji, jak całkowicie złożone lub rozłożone urządzenie. Zatrzask powoduje zablokowanie wybranej pozycji. Ogranicza on także ruchomość całego urządzenia w momencie użytkowania.

Poza zaprojektowanymi pozycjami zawias Hideaway Hinge pozwala na otwarcie pod dowolnym kątem. W przypadku zawiasu pierwszej generacji z Samsunga Galaxy Fold możliwe było jedynie otworzenie lub złożenie urządzenia. W przypadku Galaxy Z Flip zawias Hideaway Hinge umożliwia między innymi wygodne ustawienie smartfona w półotwartej pozycji.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Z Flip.

Źródło: sammobile.com