Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 - certyfikat IP może Cię zaskoczyć!

Najnowsze plotki donoszą, że najnowsze składane smartfony Samsunga będą posiadać certyfikat IPX8.

Źródło: 91mobiles

Kilka tygodni temu ujawniono, że Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 będą posiadać certyfikat IP (klasyfikacja dotyczącą odporności na pył i wodę). Nie mieliśmy wtedy żadnych informacji o dokładnej ocenie, jednak wielu spodziewało się, że Samsung dołoży wszelkich starań, aby jego najnowsze składane smartfony były odporne na zachlapania.

Max Weinbach ujawnił, że Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3 będą posiadać klasyfikację IPX8. Jeśli ta informacja jest prawdziwa, nadchodzące składane smartfony Samsunga mogą pozostać bezpieczne nawet wtedy, gdy zostaną zanurzone w wodzie (do 1,5 m przez maksymalnie 30 minut). Ta ocena jest podobna do tej, którą możemy zaobserwować w innych flagowych smartfonach Samsunga, takich jak Galaxy S21 Ultra i Galaxy Note 20 Ultra.

Zobacz również:

  • Rekordowy kwartał Samsunga, mimo spadku przychodów
  • Czekasz na Galaxy Note? Podpisz petycję i przyspiesz jego premierę!
  • W seci pojawiły nowe etui Galaxy Z Flip 3

Składane smartfony nie będą jednak odporne na kurz, co jest zrozumiałe przez fakt, że posiadają ruchome części w zawiasie. Z myślą o tym, Samsung opracował mechanizm-szczotkę, który usuwa cząsteczki kurzu z zawiasów. Producent prawdopodobnie ulepszy tę funkcję w Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. Wydaje się, że Samsung naprawdę poprawił projekty swojego następnego zestawu składanych smartfonów, czyniąc je cieńsze, bardziej kompaktowe i wytrzymałe. Jak widać, niestety to nie wystarczy, aby smartfony mogły uzyskać jakąkolwiek klasyfikację w temacie pyłoszczelności.

Źródło: Atlas RFID Store

Źródło: Atlas RFID Store