Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 2. Wiemy, co zaoferują składane Samsungi

Samsung w dalszym ciągu zamierza rozwijać technologię elastycznych ekranów. W tym roku na rynku pojawią się dwa flagowe modele z panelami UTG. Kiedy możemy spodziewać się ich premiery i co zaoferują?

Samsung w przeciągu ostatnich dwóch lat stał się największym producentem smartfonów z elastycznymi ekranami. Najnowsze informacje sugerują, że Koreańczycy zamierzają kontynuować ten trend. Po premierze klasycznych flagowców z rodziny Galaxy S21 czas na składane modele z serii Galaxy Z Fold i Z Flip.

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip

W chwili obecnej brakuje szczegółowych informacji na temat nowych składanych modeli, ale wiemy, że na rynku pojawią się co najmniej dwa smartfony różniące się od siebie obudową. Galaxy Z Fold 3 zaoferuje dwa ekrany (elastyczny w środku), a Galaxy Z Flip 2 będzie telefonem z klapką.

Samsung Galaxy Z Flip 2 będzie tańszy. Urządzenie zaoferuje 128 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci masowej, elastyczny ekran wewnętrzny oraz mały wyświetlacz do przekazywania powiadomień.

Galaxy Z Fold 3 będzie flagowym modelem z elastycznym ekranem. W środku znajdziemy dwa duże wyświetlacze oraz 256 GB wbudowanej pamięci masowej. Oba smartfony pracować będą pod kontrolą Androida 11. Co ciekawe wraz z Galaxy Z Flip 2 oraz Galaxy Z Fold 3 zadebiutuje nowa nakładka One UI 3.5, która zaoferuje kilka nowych funkcji ułatwiających pracę na smartfonach z elastycznymi ekranami.

Obecność One UI 3.5 na pokładzie wskazuje, że premiera nie odbędzie się w przeciągu najbliższych miesięcy. Prawdopodobnie oba składane smartfony zadebiutują w okolicach wakacji. Możliwe, że podobnie, jak rok temu Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 2 zadebiutują razem z flagowymi modelami z rodziny Galaxy Note 21.

Więcej informacji o nadchodzących smartfonach z elastycznym ekranem pojawi się w przeciągu najbliższych tygodni. W chwili obecnej nie wiemy, jak wyglądać będą nowe modele.

Źródło: slashgear.com