Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 sprzedają się jak świeże bułeczki!

Minął już ponad tydzień od zaprezentowania Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. Firma skupia się teraz na faktycznej sprzedaży tych urządzeń. Zamówienia przedpremierowe są otwarte dla klientów na całym świecie, a ich dostawy mają rozpocząć się jeszcze w sierpniu.

Źródło: Samsung

Podobnie jak na innych rynkach, Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 są również dostępne w przedsprzedaży w ojczyźnie Samsunga - Korei Południowej. Lokalne media donoszą, że wyniki sprzedaży nowych składanych smartfonów są bardzo imponujące. Samsung otrzymał podobno 450 000 zamówień przedpremierowych na oba urządzenia łącznie. Analitycy rynkowi oczekują, że łączna liczba zamówień przedpremierowych na Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 osiągnie co najmniej 600 000 sztuk.

To ogromna poprawa w stosunku do poprzednich modeli. Zamówienia przedpremierowe na Galaxy Z Fold 2 w Korei Południowej nie przekroczyły 80 000 sztuk, kiedy model ten został uruchomiony w zeszłym roku. Zamówienia przedpremierowe osiągnęły także poziom dwukrotnie wyższy niż w przypadku Galaxy S21 i 1,5 raza wyższy niż w przypadku serii Galaxy Note 20.

Zobacz również:

Źródło: Samsung

Źródło: Samsung

To właśnie młodsza grupa demograficzna jest szczególnie chętna do zakupu nowych składanych smartfonów. Statystyki lokalnego operatora komórkowego ujawniają, że 49% zamówień przedpremierowych na Galaxy Z Fold 3 pochodziło od klientów w wieku 20 i 30 lat. Ta sama grupa demograficzna stanowiła 57% wszystkich zamówień przedpremierowych na Galaxy Z Flip 3.

Strategia Samsunga, polegająca na znacznym ulepszaniu urządzeń i obniżaniu ich ceny, wydaje się sprawdzać. Zamówienia przedpremierowe w innych krajach również zdają się podzielać wynik, jaki został osiągnięty w Korei Południowej. Wszystko wskazuje na to, że Samsung może osiągnąć swój cel, jakim jest sprzedaż milionów składanych smartfonów w tym roku.