Galaxy Z Fold 4 podobno bez rysika S Pen!

Fani serii Galaxy Note, którzy w końcu doczekali się nowego, kompatybilnego z rysikiem S Pen smartfona, w postaci Galaxy Z Fold 3, mogą znowu mieć powody do zmartwień.

Galaxy Z Fold 3 i Rysik S Pen Pro / fot. Paweł Goryniak

Galaxy S21 Ultra dostał opcjonalną obudowę S Pen, stając się pierwszym smartfonem w tej serii, który obsługuje kultowy rysik. Podobnie było z Galaxy Z Fold 3, który został wydany pół roku później wraz z dedykowanym modelem rysika S Pen.

Według wszelkich plotek, nadchodzący Galaxy S22 Ultra ma mieć dedykowany slot na rysik S Pen, co napędza niektóre spekulacje, że Galaxy Z Fold 4 będzie podążać tą samą ścieżką ewolucji, będąc w pełni kompatybilnym z tym akcesorium. Jak jednak podaje @FrontTron, najprawdopodobniej tak nie będzie.

Zobacz również:

Według plotki, Samsung jest teraz w procesie budowania prototypów Galaxy Z Fold 4 przed podjęciem decyzji w sprawie ostatecznego projektu. Jak jesteśmy jednak informowani, żaden z istniejących modeli próbnych nie posiada wbudowanego slotu na rysik S Pen. Źródło dodaje, że są to jedynie modele przedprodukcyjne i wszystko może ulec zmianie. Samsung powinien zdecydować się na ostateczny projekt Galaxy Z Fold 4 dopiero na początku marca.

Jeśli Samsung zdecyduje się dać Galaxy Z Fold 4 dedykowany slot na rysik S Pen, firma będzie musiała przemyśleć wewnętrzną konstrukcję urządzenia, aby zrobić miejsce dla wspomnianego akcesorium. Wynikiem tego rozwiązania będzie prawdopodobna przebudowa przyszłorocznego flagowca, a co za tym idzie - nowy design.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: