Galaxy Z Fold 5 będzie większy od Galaxy Z Folda 4! To zła, a zarazem dobra wiadomość

Nowy model składanego smartfona od Samsunga najprawdopodobniej pojawi się na rynku w połowie tego roku.

Galaxy Z Fold 5 będzie większy od Galaxy Z Folda 4! To zła, a zarazem dobra wiadomość

Źródło: Digitaltrends

Galaxy Z Fold 4 zadebiutował w zeszłym roku, podczas sierpniowego wydarzenia Galaxy Unpacked. Smartfon pod wieloma względami przypominał swojego poprzednika, ale został wyposażony w znacznie szybszy procesor oraz lepszą optymalizację systemu (głównie w kontekście multitaskingu). Premiera kolejnego modelu z całą pewnością odbędzie się w tym roku, jednak data pokazu nie została jeszcze zapowiedziana. Jeżeli Samsung zdecyduje się na kontynuowanie swojego cyklu premier, to Galaxy Z Folda 5 powinniśmy zobaczyć w sierpniu.

Pomimo odległej premiery w sieci już teraz zaczęły pojawiać się pierwsze przecieki dotyczące urządzenia. Najciekawszą z nich jest informacja o rozmiarach flagowca, który prawdopodobnie będzie grubszy oraz cięższy od swojego poprzednika. W pierwszej kolejności zareagowałem na tę wiadomość negatywnie - każdy kto miał okazję używać modelu Z Fold 4 wie, że jest to spory smartfon, a dodatkowe powiększenie gabarytów może zmniejszyć komfort jego użytkowania. Okazuje się jednak, że Samsung może dać użytkownikom w zamian dwie dobre zmiany.

Zobacz również:

Galaxy Z Fold 5 będzie większy od Galaxy Z Folda 4! To zła, a zarazem dobra wiadomość

Źródło: Samsung

Przede wszystkim, powiększenie całej konstrukcji pozwoli na stworzenie specjalnego miejsca dla rysika S Pen - podobnie, jak ma to miejsce w modelach Galaxy Ultra. Co więcej, większe rozmiary pozwolą również na wykorzystanie nowego sensora w kamerze głównej, a więc możemy liczyć na poprawę możliwości fotograficznych smartfona.

Galaxy Z Fold 4 nie miał zbyt wielkiej konkurencji na europejskim rynku. Firmy takie, jak Vivo czy Xiaomi pokazały swoje alternatywy składanych smartfonów, jednak nie zostały one oficjalnie zaprezentowane w Polsce. Mam szczerą nadzieję, że tegoroczny model Mi Mix Folda (od Xiaomi) trafi do znacznie szerszej dystrybucji, dzięki czemu konkurencja w tym segmencie urządzeń mobilnych stanie się o wiele bardziej interesująca.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: