Galaxy Z Fold 5 będzie znacznie lepszy niż Galaxy Z Fold 4! Kolejne przecieki na temat flagowca

Składany smartfon Samsunga pojawi się na rynku w połowie tego roku.

Galaxy Z Fold 5 będzie znacznie lepszy niż Galaxy Z Fold 4! Kolejne przecieki na temat flagowca

Źródło: edition.cnn

Galaxy Z Fold 4 zadebiutował w 2022 roku podczas wydarzenia Galaxy Unpacked. Smartfon w wielu aspektach - a przede wszystkim w sferze wizualnej - przypominał swojego poprzednika, ale został wyposażony w znacznie szybszy procesor oraz lepszą optymalizację systemu (głównie w kontekście multitaskingu). Premiera następnego modelu z całą pewnością odbędzie się w tym roku, jednak data pokazu nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana. Jeżeli Samsung zdecyduje się na kontynuowanie swojego cyklu premier, to Galaxy Z Folda 5 powinniśmy zobaczyć w sierpniu.

W sieci już teraz zaczęły pojawiać się pierwsze przecieki dotyczące urządzenia. Zaledwie tydzień temu pisałem dla was o pierwszych spekulacjach na temat flagowca:

Najciekawszą z nich jest informacja o rozmiarach flagowca, który prawdopodobnie będzie grubszy oraz cięższy od swojego poprzednika. W pierwszej kolejności zareagowałem na tę wiadomość negatywnie - każdy kto miał okazję używać modelu Z Fold 4 wie, że jest to spory smartfon, a dodatkowe powiększenie gabarytów może zmniejszyć komfort jego użytkowania. W zamian Samsung zaoferuje jednak dwie dobre zmiany.

Powiększenie całej konstrukcji pozwoli na stworzenie specjalnego miejsca dla rysika S Pen - podobnie, jak ma to miejsce w modelach Galaxy Ultra. Co więcej, większe rozmiary pozwolą również na wykorzystanie nowego sensora w kamerze głównej, a więc możemy liczyć na poprawę możliwości fotograficznych smartfona.

Zobacz również:

Galaxy Z Fold 5 będzie znacznie lepszy niż Galaxy Z Fold 4! Kolejne przecieki na temat flagowca

Źródło: Samsung

W sieci pojawiły się nowe przecieki, które sugerują, że Galaxy Z Fold 5 otrzyma obiektyw główny o rozdzielczości 108 Mpix. To znacznie więcej niż w przypadku jego poprzednika (rok temu było to 50 Mpix) i jednocześnie informacja ta wydaje się potwierdzać spekulacje dotyczące większych rozmiarów urządzenia. Na oficjalne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać, ale poprawa możliwości fotograficznych wydaje się najbardziej prawdopodobnym kierunkiem rozwoju serii Galaxy Z w tym roku.

Aktualizacja: 17 stycznia 2023 13:16

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: