Galeria - Mayk

Michal Lisowski - Concept Artist & Illustrator

Michal Lisowski - Concept Artist & Illustrator

WARP: Jak to się stało, że zająłem się grafiką?

Michal Lisowski

Michal Lisowski

Michal Lisowski: Jako maluch zawsze miałem kredki. Smarowałem do bólu, rodzice wiedzieli co jest grane i zaopatrywali mnie w surowce, potem kółka plastyczne itp. W liceum pojawił się komputer, który na serio do grafiki zaczął mi służyć dopiero kiedy kupiłem tablet, czyli 2 lata temu.

Moje największe marzenie?

Nie dać ciała w kwestii wychowania córki, może nie dać jej wszystkiego, ale pomóc wiele osiągnąć. Poza tym robić to co wręcz uwielbiam, z dnia na dzień coraz lepiej. Bez tego ciężko byłoby mi się odnaleźć i mieć jakiś pomysł na siebie. Miło by było też zacząć zarabiać na tym poważną kasę, ustanowić pewien poziom swoich prac.

Plany na najbliższą przyszłość.

Dofinalizować zakup mieszkania, przeprowadzić się, wyjść na prostą i usadzić kuper w jednym miejscu.

Pierwsza praca 2D/3D? (Co to było i jak wyszło?)

Pomijając prace w technikach manualnych, była to szara, przeblurowana czacha z dziurą w głowie. Bez fajerwerków, oswajałem volito 2 ;)

Ulubiony film/gra komputerowa.

Filmów kiedyś oglądałem więcej, a mówiąc o tym co wywarło na mnie największe wrażenie jednym tchem wymieniam serię Alien, Kompanię Braci, Władcę pierścieni, Star Warsy, Kontakt, Dune, Miasto zaginionych dzieci, kilka produkcji Spielberga i Kubricka. Poza tym kręci mnie japońskie anime, niemal pod każdą postacią.

Half-Life. Mam wrażenie, że ta gra żyje poza komputerami. Wryła mi się w głowę, bez zawahania - mój nr 1. Poza tym otarłem się o kilka gier w trybie multi/on-line, mam wrażenie że gdybym miał więcej czasu...

Najtrudniejsze dla mnie jest? (w tworzeniu grafiki)

Znalezienie tematu, sam skill to już inna kwestia. Trudne też jest samodzielne wychwycenie błędów w pracy oceniając ją samemu na gorąco (i tu pojawiają się fora internetowe na których w różnym stopniu się udzielam, i z których forumowiczów serdecznie pozdrawiam).