Galeria - Mayk

Michal Lisowski - Concept Artist & Illustrator

Michal Lisowski - Concept Artist & Illustrator

WARP: Jak to się stało, że zająłem się grafiką?

Galeria - Mayk

Michal Lisowski

Michal Lisowski: Jako maluch zawsze miałem kredki. Smarowałem do bólu, rodzice wiedzieli co jest grane i zaopatrywali mnie w surowce, potem kółka plastyczne itp. W liceum pojawił się komputer, który na serio do grafiki zaczął mi służyć dopiero kiedy kupiłem tablet, czyli 2 lata temu.

Moje największe marzenie?

Nie dać ciała w kwestii wychowania córki, może nie dać jej wszystkiego, ale pomóc wiele osiągnąć. Poza tym robić to co wręcz uwielbiam, z dnia na dzień coraz lepiej. Bez tego ciężko byłoby mi się odnaleźć i mieć jakiś pomysł na siebie. Miło by było też zacząć zarabiać na tym poważną kasę, ustanowić pewien poziom swoich prac.

Galeria - Mayk
Galeria - Mayk
Galeria - Mayk
Galeria - Mayk

Plany na najbliższą przyszłość.

Dofinalizować zakup mieszkania, przeprowadzić się, wyjść na prostą i usadzić kuper w jednym miejscu.

Pierwsza praca 2D/3D? (Co to było i jak wyszło?)

Pomijając prace w technikach manualnych, była to szara, przeblurowana czacha z dziurą w głowie. Bez fajerwerków, oswajałem volito 2 ;)

Ulubiony film/gra komputerowa.

Filmów kiedyś oglądałem więcej, a mówiąc o tym co wywarło na mnie największe wrażenie jednym tchem wymieniam serię Alien, Kompanię Braci, Władcę pierścieni, Star Warsy, Kontakt, Dune, Miasto zaginionych dzieci, kilka produkcji Spielberga i Kubricka. Poza tym kręci mnie japońskie anime, niemal pod każdą postacią.

Half-Life. Mam wrażenie, że ta gra żyje poza komputerami. Wryła mi się w głowę, bez zawahania - mój nr 1. Poza tym otarłem się o kilka gier w trybie multi/on-line, mam wrażenie że gdybym miał więcej czasu...

Najtrudniejsze dla mnie jest? (w tworzeniu grafiki)

Znalezienie tematu, sam skill to już inna kwestia. Trudne też jest samodzielne wychwycenie błędów w pracy oceniając ją samemu na gorąco (i tu pojawiają się fora internetowe na których w różnym stopniu się udzielam, i z których forumowiczów serdecznie pozdrawiam).

Galeria - Mayk
Galeria - Mayk