Galeria - Thalion

Przemyslaw Baraniak - Concept Artist & Illustrator

Przemyslaw Baraniak - Concept Artist & Illustrator

Jak to się stało, że zająłem się grafiką?

Galeria - Thalion

Przemyslaw Baraniak

Od kiedy pamiętam zawsze fascynowały mnie zwierzęta prehistoryczne, w szczególności dinozaury i tak jak daleko sięgam pamięcią to właśnie one były głównym motywem moich rysunków. Dzięki nim zacząłem rysować i są one moim ulubionym tematem prac, jednak można o nich mówić również jako o moim "przekleństwie" gdyż czasem ludzie narzekają na tendencyjność stworzeń w moich konceptach ;)

Moje największe marzenie?

W pierwszej kolejności rodzina, dom i spokojne życie. Następne to możliwość pracy jako ilustrator lub artysta konceptowy, a gdy to wszystko zostanie spełnione będę marzył i czekał na jakiś interesujący projekt filmu lub gry, w którym wziąłbym udział.

Galeria - Thalion
Galeria - Thalion

Plany na najbliższą przyszłość.

Moje plany na najbliższą przyszłość skupiają się wokół rozpoczęcia studiów. W międzyczasie będę budować swoje portfolio i szukać zleceń lub pracy związanej z grafiką.

Pierwsza praca 2D/3D? (Co to było i jak wyszło?)

Jeśli chodzi o pracę na komputerze, to kiedy ponad pięć lat temu kupiłem tablet namalowałem szkic smoka, ale nie byłem z niego zbyt zadowolony. Po jakimś czasie tablet znalazł się w szufladzie, gdzie pozostał aż do stycznia 2007 kiedy to ponownie go wyciągnąłem. Od tej pory zająłem się rysowaniem bardziej na poważnie.

Galeria - Thalion
Galeria - Thalion

Ulubiony film/gra komputerowa.

Zdecydowanie "Jurassic Park" Stevena Spielberga. Gdy byłem dzieckiem ten film wywarł na mnie olbrzymie wrażenie. Kto wie, może właśnie dzięki niemu odpowiadam dziś na te pytania ;) Do ulubionych filmów zaliczyłbym również "Lord of the Rings". W gry komputerowe ostatnio nie mam czasu grać, ta która najbardziej przypadła mi do gustu to "Morrowind".

Najtrudniejsze dla mnie jest? (w tworzeniu grafiki)

Jak na razie z trudnością przychodzi mi malowanie architektury, ale gdy tylko znajdę chwilę wolnego czasu to postaram się to zmienić.

Idealny projekt, w którym chciałbym uczestniczyć?

Projekt filmu/gry najlepiej w realiach fantasy, który okazałby się ogromnym sukcesem i gdzie mógłbym rozwinąć swoje graficzne umiejętności projektując stworzenia, otoczenie i postacie. Gdyby jeszcze było to przedsięwzięcie polskiej firmy i atmosfera w pracy byłaby miła, z pewnością byłby to mój idealny projekt.

Galeria - Thalion
Galeria - Thalion

Mój autorytet/idol/ulubiony artysta.

Z pewnością jest to najlepszy artysta świata czyli Stwórca. Nie znam i nie widziałem bardziej imponujących, zapierających dech w piersiach projektów. Jeśli chodzi o ludzi to ciężko jest ich wszystkich wymienić, gdyż moja uwaga skupia się głownie wokół prac, a nie nazwisk ich autorów.

Moja aktualna maszyna. (komputer)

Pentium 4 3GHz, Radeon X1600XT, 1Gb RAM, tablet Pentagram O'pen XXL

Galeria - Thalion
Galeria - Thalion

Aktualnie pracuję nad:

Rozbudową swojego portfolio i szlifowaniem umiejętności rysowania.

Wkurza mnie: (tyczy się życia/wszystkiego)

Gdy po parogodzinnej pracy nad obrazkiem, bez jego zapisywania, komputer postanawia zrobić sobie nagłą przerwę ;) Jeśli chodzi o rzeczy nie związane z grafiką, to nie cierpię gdy ktoś nie potrafi się przyznać do pomyłki, ani przeprosić za popełnione błędy.