Galeria na stronie

Ukazała się nowa wersja - 1.4.4 - programu Gallery, pozwalającego tworzyć tzw. foto-albumy, które potem można udostępniać na stronach WWW. Jego zaletą jest wyjątkowo prosta instalacja i obsługa, a także całkiem spore możliwości, które powinny zadowolić webmasterów-amatorów.

Gallery umożliwia tworzenie i zarządzanie albumami zdjęć, podział albumów na tzw. kolekcje, automatyczne tworzenie miniaturek, obracanie zdjęć, tworzenie list kolejności, w jakiej będą się ukazywały na stronie, a także nadawanie tytułów i opisów do poszczególnych zdjęć.

Dodatkowo możemy tworzyć grupy użytkowników, którym przydzielone zostaną odrębne przywileje. W ten sposób możemy np. udostępnić niektóre kolekcje jedynie wybranym znajomym. Całość operacji wykonywana za pośrednictwem interfejsu przeglądarki internetowej. W najnowszej wersji przede wszystkim poprawiono występujące wcześniej błędy, nowe opcje dodano również do funkcji dodawania plików do już istniejących kolekcji. Program rozprowadzany na licencji GPL można pobrać ze strony producenta.

Więcej informacji

http://gallery.sourceforge.net/


Zobacz również