Game Days 2015 - Festiwal Gier i Rozrywki w Zamku Książ

W ostatni weekend maja, w dniach 30-31.05.2015r, po raz pierwszy w fantastycznym Zamku Książ (Wałbrzych) odbędzie się I Festiwal Gier i Rozrywki „GAME DAYS 2015”.

Festiwal Gier i Rozrywki to wydarzenie skierowane przede wszystkim do fascynatów elektronicznej rozrywki, wirtualnej rzeczywistości, fabularyzowanych rozrywek, sieciowego współzawodnictwa oraz zręcznościowych zmagań. To dla wszystkich spragnionych radości i beztroskiej zabawy.

Na tę okazję Techland przygotował ogromne stoisko z ponad trzydziestoma stanowiskami do grania. Zaprezentujemy nie tylko swój sztandarowy hit, Dying Light, ale również najnowsze strategie, gry RPG, symulatory oraz tytuły skierowane do najmłodszych. Na stoisku nie zabraknie nowinek technologicznych oraz licznych konkursów i animacji z ponad setką nagród do zdobycia.

Zobacz również:

  • Dying Light 2 - premiera DLC, nowości, przyszłość. Co nas czeka w Villedor?
Game Days 2015 - Festiwal Gier i Rozrywki w Zamku Książ

Game Days 15

Przechodząc przez kolejne zamkowe sale natraficie również na Twierdzę Wrocław – klub fanów gier bitewnych, który przygotował specjalnie dla Was setki pięknych, dopracowanych w każdym szczególe modeli. Doświadczeni gracze z klubu wprowadzą Was w arkana dowodzenia swoją armią, a jeśli zechcecie na chwilę porzucić generalskie naramienniki, będziecie mieli okazję, aby odkryć własny talent do malowania figurek. Jeżeli wolicie gry towarzyskie to zapraszamy do następnych sal! Tam Waszym oczom ukaże się strefa gier bez prądu organizowana przy współpracy z Klubem Koloseum i wałbrzyskim oddziałem sklepu Planszóweczka.pl. Na odwiedzających czekają tam setki niezwykłych gier planszowych – do wypróbowania i zakupienia! Nieważne czy zdecydujecie się udać w podróż po Westeros, odwiedzić Zamki Szalonego Króla Ludwika, czy wybudować swoją własną sieć hoteli - przyjazna i uśmiechnięta obsługa „games roomu” wprowadzi Was w zasady każdej zabawy.

Na miłośników komputeryzacji czeka nie lada gratka: to właśnie w zamku odbędzie się ogromna Wystawa Komputerowa zorganizowana przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki z Katowic, która przekrojowo ukaże rozwój elektronicznej rozrywki na przestrzeni 40 lat. Dzięki ekspozycjom, które zostaną przygotowane w książańskich salach, uczestnicy otrzymają jedyną okazję zagrania na maszynach takich firm jak: Amiga, Commodore oraz pierwszych komputerach klasy PC w tym IBM XT, Carry-1,Commodore PC, Atari PC. W trakcie festiwalu udostępniona zostanie również oddzielna wystawa prezentująca rozwój sprzętu firmy Apple oraz jego historię. We władanie odwiedzających zostaną oddane unikatowe komputery Apple II, IIe, IIc, IIgs, a na kultowych kolorowych Imacach z 1998 roku będą rozgrywane turnieje z nagrodami!! Nie zabraknie także, przekrojowej historii konsol komputerowych: Pong, Phillips, Sega, Nintendo, Vectrex, i wiele innych będą nas bawić i przyprawiać o sentymentalny zawrót głowy. Dzięki ekspozycji maszyn typu Arcade, powrócą wspomnienia związane ze słynnymi wozami z automatami do gier, które kiedyś krążyły po naszym kraju.

W wydarzeniu uczestniczyć będzie również serwis WoWCenter.pl – polskie centrum Warcrafta. W ramach wyjątkowego "Spotkania przy Kominku" z fanami gry „Hearthstone: Heroes of Warcraft” redakcja portalu zorganizuje turniej tej niezwykle popularnej elektronicznej gry karcianej firmy Blizzard Entertainment i zaprosi wszystkich gości do wspólnej zabawy przy zamkowym palenisku. Spragnionych wiedzy i ciekawostek o świecie Warcrafta czeka wykład o jego historii prowadzony przez Piotra "Ventasa" Budaka. Siostrzany serwis HotSCenter.pl przygotuje też specjalną strefę gry w „Heroes of the Storm” – nową drużynową bijatykę Blizzarda. Nie zabraknie otwartych amatorskich turniejów i meczów pokazowych – wszystko w ramach świętowania premiery produkcji, która nastąpi tuż po Game Days 2015, a więc 2 czerwca. Zwiedzający będą mieli też okazję przyjrzeć się wystawie gadżetów i przedmiotów kolekcjonerskich związanych z tytułami Blizzarda.

Warto wspomnieć, że w zamku oprócz animacji, pokazów, konkursów i wykładów na turystów czekać będzie szereg stoisk oferujących gry i produkty związane z rynkiem rozrywek. Oprócz popularnych gier planszowych i elektronicznych, odwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą łamigłówek, gier karcianych, figurowych oraz zdobyć akcesoria związane z taką formą spędzania wolnego czasu. Nie bez powodu miejscem organizacji tego wydarzenia będzie jeden z najpiękniej położonych zamków w Europie – Zamek Książ w Wałbrzychu. Unoszący się na wysokości 395 m n.p.m. obiekt, pośród morza lasów, sam wygląda jak stworzony na potrzeby gry komputerowej.

Bądźcie z nami w weekend 30 – 31 maja i przygotujcie się na festiwal pełen emocji, wrażeń i wyzwań!