Game Developers Conference 2020 jednak się odbędzie!

Pierwotnie GDC zaplanowano w dniach 16-20 marca (czyli kończyłoby się dzisiaj). Jeśli koronawirus znowu nie przeszkodzi, impreza zostanie przeprowadzona w sierpniu.

Game Developers Conference 2020 zostało odwołane 29 lutego. Z powodu koronawirusa swój udział odwoływali kolejni wystawcy, w tym Microsoft, Epic Games i Unity. Miała odbyć się w San Francisco, gdzie w drugiej połowie lutego wykryto kilka przypadków zarażenia Covid-19. Organizatorzy podjęli decyzję nie tyle o całkowitym odwołaniu imprezy, ale jej przełożeniu na czas nieokreślony. I dzisiaj informują, że nowy termin to 4-6 sierpnia. Miejsce pozostaje bez zmian - Moscone Center w San Francisco. Pojawiły się nawet ceny biletów na to wydarzenie.

Game Developers Conference 2020 jednak się odbędzie!

Rejestracje na GDC 2020 mają rozpocząć się na dniach. Jednak zauważmy - nikt jeszcze nie potwierdził w udziału imprezie. To, kto się na niej pojawi, okaże się dopiero w ciągu następnych tygodni. Wszystko zależy od rozprzestrzeniania się koronawirusa i sytuacji na świecie. Warto jednak podkreślić, że jest to pierwsze wydarzenie, które zostało przesunięte na czas nieokreślony i ma już konkretny, nowy termin. A czy do sierpnia pandemia zniknie? Trudno powiedzieć, ale są pierwsze pozytywne wieści - wczoraj, 19 marca, nie wykryto ani jednego nowego przypadku zachorowania w Chinach. Może więc idzie ku lepszemu?

Źródło: TechSpot