GameBoy na PSP

Pomimo że w europie oficjalnie nie ma możliwości kupienia PlayStation Portable i musimy jeszcze z tym poczekać do września, to deweloperzy od jakiegość czasu udostępniają już oprogramowanie na tę przenośną konsolkę. Wczoraj pojawił się pierwszy działający emulator konsoli GameBoy Color.

Obecnie emulator pracuje tylko z japońską konsolą w wersji 1.0 i nie posiada obsługi dźwięku. Zdumiewający jest jednak fakt, jak szybko powstało to oprogramowanie. Od premiery w Japonii minęło zaledwie pięć miesięcy, a w Stanach Zjednoczonych jest ona obecna od niecałych dwóch!

Więcej informacji na temat nowego emulatora można znaleźć na stronach serwisu PSP Hacker lub w oficjalnym poscie na forum PS2Dev. Oprócz tego w serwisie PSP Hacker możemy znaleźć klipy wideo przedstawiające działający emulator, program użytkowy PSP Gameboy Color ROM Selector oraz lekko poprawioną wersja emulatora - 0.8 - z usuniętymi błędami dotyczącymi wyświetlania oraz zoptymalizowaną prędkością działania. Niestety obsługa dźwięku nie została jeszcze zaimplementowana.


Zobacz również