GameBoy w Palmie

Dzięki emulatorowi Liberty firmy Gambit Studios LLC każdy, kto posiada urządzenie działające pod kontrolą Palm OS, będzie mógł grać w gry napisane na konsolę GameBoy.

Firma Gambit Studios LLC zaprezentowała Liberty - programowy emulator GameBoya, działający pod kontrolą systemu operacyjnego Palm OS. Przy tworzeniu Liberty współpracował z Gambit Studios Aaron Ardiri, programista Palmów, który napisał już kilka gier na tę platformę. Za emulator trzeba zapłacić 16,95 USD - według producenta współpracuje on ze wszystkimi urządzeniami kompatybilnymi z Palm OS. Zarówno Liberty, jak i linki do stron oferujących darmowe gry można znaleźć na stronie Gambit Studios.

Firma Nintendo, producent GameBoya, nie jest zachwycona rozpowszechnianiem oprogramowania umożliwiającego uruchamianie na innych platformach gier przeznaczonych do ich urządzenia. Uważa, że takie narzędzia mogą służyć do nielegalnego kopiowania gier. Jednak przedstawiciele Gambit Studios są zdania, że wprowadzenie na rynek emulatora nie spowoduje nasilenia się piractwa. Twierdzą, że gry dostępne w witrynach internetowych to oprogramowanie rozpowszechniane przez autorów jako freeware, a wydobycie kodu programu z oryginalnego cardridge'a Gameboya wymaga drogiego i skomplikowanego sprzętu.

Więcej informacji: www.gambitstudios.com


Zobacz również