GameStop szykuje "androidowy" tablet dedykowany graczom

Amerykańska firma GameStop poinformowała, że prowadzi obecnie zaawansowane prace nad stworzeniem tabletu przeznaczonego dla graczy.

Na platformę dla swojego tabletu firma GameStop wybrała Androida

Polecamy:

Zobacz też:

Tablet dla graczy przygotowany przez GameStop (jest to jeden z największych sprzedawców gier komputerowych na świecie) będzie pracował pod kontrolą systemu Android. Przedstawiciel firmy, Tony Bartel, zapowiedział, że będzie on korzystał ze specjalnego zewnętrznego kontrolera i może być dostarczany z pewną ilością preinstalowanych gier.

Nowy tablet pozwalać ma też na skorzystanie ze strumieniowania gier. Będzie sprzedawany pod marką GameStop, natomiast jego dostawami ma się zająć jeden z obecnych na rynku producentów tego typu sprzętu (na razie nie zdradzono jego nazwy).

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 i 2022 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 2.12.2021]

Warto też dodać, że wedle niepotwierdzonych informacji amerykańska firma współpracuje obecnie z kilkoma deweloperami, którzy mają stworzyć nowe gry dla nadchodzącego tabletu.

Urządzenie jest od kilku tygodni testowane przez graczy z Dallas. Prawdopodobnie więc za kilka miesięcy zagości na rynku.