GameStop zacznie streamować gry w przyszłym roku

GameStop planuje wprowadzenie nowej funkcji w swojej ofercie. Streamowanie gier prosto z naszych urządzeń.

Spawn Labs jest w fazie testów serwisu pozwalającego na streamowanie gier konsolowych i PC z poziomu naszych przeglądarek. Beta jest na razie zamknięta, ale zacznie się "otwierać" jeszcze w tym roku, być może nawet w tym kwartale. Oficjalny komunikat dotyczący cen oraz samej daty startu serwisu pojawi się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Spawn, bo tak nazywa się klient GameStop'u, nie będzie ograniczony wyłącznie do gier na PC. Tony Bartel, przedstawiciel firmy, stwierdził, że nie widzi przeszkód by nie zaoferować graczom także tytułów znanych z konsol Xbox 360 czy PS 3.

GameStop zacznie streamować gry w przyszłym roku

A oto wygląd Spawn Playera...

Bartel powiedział również że streamowanie gier PC jest w fazie eksperymentalnej, ponieważ rynek ten jest już okupowany przez takie serwisy jak Gaikai (umożliwia streamowanie tytułów wprost z przeglądarki) czy OnLive (pozwala sprawdzać gry i kupować je w formie cyfrowej, niedawno aktywowali się w Wielkiej Brytanii).

Nie można jeszcze stwierdzić jaką formę przyjmie GameStopowy Spawn, ale wraz z nadejściem otwartej bety, będziemy mogli przekonać się na własne oczy czego można się po nim spodziewać.