GameTrac, czyli Gizmondo

Firma Gametrac Europe poinformowała, że jej najnowszy produkt - zapowiadane już od kilku miesięcy połączenie przenośnej konsoli do gier z odtwarzaczem plików audio i wideo - sprzedawane będzie pod nazwą Gizmondo. Do tej pory urządzenie znane było jako 'GameTrac Mobile Gaming Device'. Gizmondo to od teraz również nowa nazwa firmy Gametrac.

Gizmondo

Gizmondo

Gizmondo wyposażone jest w stosunkowo duży - 2,8-calowy - kolorowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. "Sercem" konsoli jest wydajny procesor, taktowany zegarem 400 MHz (producent nie podał co prawda, jakiego typu, ale prawie pewne jest, że będzie to XScale Intela). Urządzenie pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE Microsoftu. Wiadomo już, że będzie ono wyposażone m.in. we wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny, obsługę standardów GPS i GPRS oraz możliwość odtwarzania plików audio i wideo.

Gizmondo trafi na rynek tego lata - na początku urządzenie dostępne będzie w Wielkiej Brytanii, zaś kilka miesięcy później również w innych krajach. Jego ceny na razie nie podano.

Więcej informacji:

http://www.gizmondo.com


Zobacz również