Gamedec - kolejny polski cyberpunk rozczarowaniem? Gra krytykowana z błędy

Gamedec to kolejna polska produkcja w klimatach cyberpunk. Niestety okazuje się, że "klątwa" Cyberpunk 2077 wciąż trwa.

Gamedec

fot. Anshar Studios

Gamedec to najnowsza produkcja studia Anshar z Katowic. Produkcja właśnie zadebiutowała na PC, jednak okazuje się, że nie wszystko przebiegło po myśli twórców. Przede wszystkim gra zbiera bardzo mieszane opinie. Część recenzentów chwali grę polskiego studia za umiejętne połączenie cech gatunków RPG i przygodówek, a także za idealne przeniesienie rozwiązań z "papierowej" wersji systemu Gamedec do świata cyfrowego. Niestety, studio Anshar nie wyciągnęło wniosków z tragedii Cyberpunk 2077 i przygotowało bardzo niedopracowany tytuł.

Bardzo krytyczny wobec dzieła studia Anshar był dziennikarz serwisu PCGamer, który w recenzji stwierdził, że w wielu momentach gra była niemal niegrywalna, a to przez: uszkodzone zadania, dialogi zawieszające postęp w fabule, czy niemożliwość wejścia w interakcję z poszczególnymi postaciami. Niestety, podobne opinie pojawiają się również w kolejnych recenzjach. Obecnie w serwisie Metacritic, legitymuje się średnią oceną na poziomie 74, co nie jest tragicznym wynikiem, ale wyraźnie pokazuje, że czegoś w grze polskiego studia zabrakło.

Zobacz również:

  • Promocje na gry na Xbox One i Xbox Series X. Sprawdź najciekawsze okazje [9.09.2021]

Premiera Gamedec odbyła się jedynie na PC (Steam). W przyszłości gra ma ukazać się również na Nintedno Switch. Niestety nie wiadomo, czy tytuł ten trafi również na konsole PlayStation i Xbox.

Zobacz również: Największy konkurent Diablo za darmo na Steam. Sprawdź promocję