Games Convention 2006

Niemieckie miasto Lipsk na kilka dni zamienia się w prawdziwą świątynię rozkoszy, która otworzy swe wrota dla wszystkich spragnionych porządnej dawki elektronicznej rozrywki. Jak to bywa w przypadku czołowych imprez branżowych świata, nie zabraknie ani wielkiego show, ani świetnej zabawy, ani pięknych kobiet. Zerknijcie poniżej i dowiedzcie się czegoś więcej na temat wydarzenia. W końcu odbywa się ono jedynie raz do roku...

Games Convention 2006
Miejscem, w którym znajduje się owy raj dla graczy jest, tak jak w ubiegłych latach, Congress Center Leipzig, czyli Lipskie Centrum Kongresowe.

Mimo, że lokacja taka sama, to różnica w skali targów - kolosalna. Od pierwszej edycji GC w 2002 roku nastąpił 75% wzrost liczby wystawców prezentujących swoje dzieła i około 60% wzrost liczby odwiedzających. Same targi zajmują w tym roku trzy razy więcej miejsca niż kilka lat temu!

Mało tego, organizatorzy imprezy zakładają, że w tym roku zostaną pobite wszelkie rekordy. Spodziewają się między innymi około 150 tysięcy odwiedzających.

Co sprawia, że zarówno gracze, jak i dziennikarze, przedstawiciele handlowi, deweloperzy, wydawcy, producenci, rozmaici usługodawcy drzwiami i oknami uderzają do Lipska? Tylko spójrzcie:

Convention Developers Conference (GCDC): 21-23.08 (poniedziałek-środa)

W ostatnich latach, GC Developer Conference (GCDC) stało się jedną z wiodących dla europejskiego przemysłu gier komputerowych konferencją wydawców. W trakcie jej trwania uczestnicy wymieniają się spostrzeżeniami i pomysłami dotyczącymi różnych dziedzin rynku: programowania, nauki, biznesu, wydawnictwa i rozrywki.

W tym roku GCDC będzie znacznie większa i bardziej międzynarodowa niż w latach ubiegłych. Od 21 do 23 sierpnia będą trwały rozmowy setek delegacji i wysłanników przeróżnych firm - z Niemiec i zza granicy.

Jak powiedział Bob Bates, przewodniczący International Game Developers Association (IGDA): "GCDC jest wspaniałą i ekscytującą grupą utalentowanych developerów. Stanowią zespół przez który przebija się pasja całego europejskiego rynku gier komputerowych." Obok Batesa, swoje referaty wygłoszą miedzy innymi L. Daglow Stormfront (prezes CEO Stormfront Studios) i Peter Molyneux (Lionhead).

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziecie pod tym adresem.

Games Convention 2006
GC Press Day: 23.08 (środa)

Dzisiejszy dzień będzie stał pod znakiem prasy. W godzinach 8.30-18.00 będzie przedstawiciele mediów i branży z całego świata będą mogli spokojnie, jeszcze przed czwartkowym otwarciem hal dla szerokiej publiki, zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami jakie przygotowali wydawcy.

GC goes Art: 23.08 (środa)

Po raz czwarty targi GC zainauguruje gigantyczny koncert muzyki z gier komputerowych, zorganizowany w Gewandhaus, czyli w budynku lipskiej filharmonii. W ciągu zaledwie kilku dni bilety wstępu na koncert zostały wyprzedane co do jednego, mimo, że do publicznej sprzedaży przeznaczono ich aż 1.000.

Równo o godzinie 20.00 Andy Brick jednym ruchem ręki rozpocznie wspaniałą ucztę muzyczną. Grać będzie światowej sławy FILMharmonic Orchestra z Pragi.

W programie koncertu znajdzie się między innymi światowa premiera muzyki z gier Final Fantasty, Two Worlds oraz Anno 1701. Do tego dojdą klasyczne utwory z The Revenge of Shinobi czy Castlevania. W przypadku drugiego występu, po raz pierwszy towarzyszyć mu będzie występ solistki Danieli Kosinovej grającej na organach lipskiej filharmonii.

Jako moderator koncertu wystąpi gwiazda stacji telewizyjnej Pro Sieben, Steven Gatjen. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej targów GC oraz stronie filharmonii.

Nie zabraknie i innych wydarzeń kulturalnych. Pod hasłem "GC goes Art" w hali nr 4 odbędzie się wystawa "Pong Mythos". Na ponad 1.000 m2 targi GC we współpracy z Muzeum Gier Komputerowych z Berlina zaprezentują ponad 30 eksponatów związanych z "Pong Mythos".

Games Convention 2006
GC Games + Entertainment: 24-27.08 (czwartek-niedziela)

Czyli właściwa część targów. Od czwartku do końca tygodnia, w halach głównych odbywać się będą otwarte pokazy dla odwiedzających. Tłumy wygłodniałych graczy rzucą się w stronę stoisk promujących tytuły o których śnili...

Będzie można grać, grać i jeszcze raz grać. Konsole, pecety, handheldy, masywne urządzenia do prezentowania symulacji i inne cudeńka już czekają na swoich miłośników. Na spragnionych jeszcze bardziej "gorących" doznań czekać będzie między innymi usytuowana na świeżym powietrzu plaża z boiskiem do siatkówki, klimatyczny "Gothic Camp", specjalny oszklony hol oraz masa innych atrakcji... Szczególnie dla męskiej części publiczności.

Honky Tonk Musikfestival meets GC: 26.08 (sobota)

Jeśli myśleliście, że to wszystko, to czas wyprowadzić was z błędu. Dla wszystkich, którzy po wielu godzinach grania będą jeszcze mieli siłę by poszaleć na parkiecie organizatorzy przygotowali specjalną edycję legendarnego lipskiego festiwalu muzycznego "Honky Tonk".

Zespoły muzyczne i didżeje w blisko 50 różnych lokalach i na trzech scenach pod gołym niebem zaprezentują na żywo wszystkie style muzyczne: od popu, rocka, muzyki latino, punku i beatu po soul, jazz i największe przeboje dyskotekowe.

Games Convention 2006
GC Family:

Sercem targów będzie GC Family czyli swego rodzaju forum stanowiące źródło wiedzy medialnej i rozrywki. Jedną z atrakcji mieszczącą się w ramach tego fragmentu imprezy będzie trójwymiarowa gra, której uczestnikiem może stać się sam zwiedzający.

Znaki na podłodze i suficie hali zaprowadzą chętnych do oddzielnych obszarów wystawowych, takich jak "Gry dla dzieci i rodziny", "Edukacja i wiedza" oraz "Kompetencja medialna". Poszczególne stoiska wystawców posłużą za pola na planszy gry.

Każde pole zaoferuje inny rodzaj rozrywki: gry dla dzieci, dla całej rodziny, oprogramowanie edukacyjne i naukowe, programy użytkowe, a także sprzęt komputerowy. Całość uzupełnią "powierzchnie akcji" przenoszące graczy do świata wirtualnego i z powrotem.

Dla tych którzy zostali w domu

Niestety, większość z graczy nie uda się do Lipska. Mają czego żałować - planowane są prezentacje najbardziej gorących tytułów, które na pewno niedługo podbiją światowe rynki. Impreza na pewno zapisze się w pamięci odwiedzających - czy to z powodu rozmachu z jakim jest organizowana, czy atrakcji, które zaoferuje.

Biorąc pod uwagę niedawne informacje związane z całkowitą zmianą charakteru innych światowych targów - Electronic Entertainment Expo - można przypuszczać, że niemiecka impreza częściowo przejmie jej charakter. Jak będzie? Przekonamy się już w najbliższych dniach!

Oficjalna strona Games Convention 2006 pod tym adresem.