Games Convention 2007 już jutro. Otwieramy dział poświęcony imprezie!

Drodzy gracze! Po niezbyt ciepło przyjętych tegorocznych targach E3 czeka Was teraz prawdziwa uczta. Już jutro bowiem rozpoczynają się największe targi growe w Europie - Games Convention. Coroczna, umiejscowiona w Lipsku impreza przyciąga tłumy dziennikarzy i graczy. Wiele konferencji prasowych, wywiady, pokazy i premiery nowych produkcji. To wszystko i dużo więcej czeka was aż do soboty. Będzie się działo!

Games Convention w Lipsku to absolutnie wyjątkowe targi związane z branżą komputerowej rozgrywki. Tym, co sprawia, że gracze wprost uwielbiają imprezę, jest fakt, że może na nią wejść każdy chętny. Przeznaczone wyłącznie dla dziennikarzy E3 wydają się przy tym wydarzeniu po prostu nudne.

Pierwsze Games Convention zostało zorganizowane w 2002 roku. Wtedy targi odbyły się w hali o wielkości 30 000 m2. Swoje stoiska rozmieściło około 166 wystawców. Impreza okazała się sukcesem - do Lipska przybyło wówczas około 80 000 osób.

O randze wydarzenia świadczy fakt, że w zeszłym roku Games Convention udało się w niektórych punktach nawet potroić wymienione statystyki. Ponad 180 tysięcy oglądających, 367 wystawców rozmieszczonych na powierzchni 90 000 metrów kwadratowych, mnóstwo atrakcji i imprez towarzyszących... Były to tym samym największe, zaraz po Tokio Game Show, targi tej branży na świecie.

Jakie ma być tegoroczne Games Convention? Odpowiedź jaka nasuwa się po przejrzeniu materiałów promocyjnych brzmi: "jeszcze większe, liczniej odwiedzane i dużo bardziej przyjazne dla osób niepełnoletnich oraz rodzin z dziećmi".

Duże powierzchnie...

Duże powierzchnie...

Organizatorzy są bardzo wyczuleni na punkcie pokazywania materiałów stosownych do wieku oglądającego. Dlatego też, tak jak i w zeszłych latach, każdy zwiedzający przy wejściu otrzyma specjalną kolorową bransoletkę. Zielona będzie przeznaczona dla dzieci do 16 roku życia, niebieska do 18 a czerwona dla pełnoletnich zwiedzających. Dzięki temu i oznaczeniach przy stoiskach rodzice będą mogli łatwiej nakierować swoje pociechy na produkty dla nich odpowiednie.

... piękne hostessy...

... piękne hostessy...

W tym roku powierzchnia Games Convention wzrosła o kolejne 25 tysięcy metrów kwadratowych i będzie liczyć ich już 115 000. Miejscem imprezy będzie hala Leipziger Messe w Lipsku.

Całość zostanie podzielona na parę części wyznaczając strefę dla prasy, duże sektory dla zwiedzających, a także miejsca w których będzie się można zrelaksować.

Po raz pierwszy na tych targach będzie także część nazwana "GC Freestyle". Jest to wydzielony otwarty sektor w którym będą miejsca do rozbicia swojego kempingu i szereg miejsc do uprawiana różnych sportów. Będą się tam również odbywać koncerty typu open-air. Pięciodniowy karnet uprawniający do rozbicia tam namiotu i jednocześnie poruszania się komunikacją miejską kosztuje 130 euro.

... i efektowne prezentacje - czyli zeszłoroczne targi GC

... i efektowne prezentacje - czyli zeszłoroczne targi GC

Cała impreza odbywać się będzie między 23 a 26 sierpnia. Hale wystawowe otwarte są od 9 do 18 w czwartek i niedzielę. W głównych dniach targów - piątek i sobotę - zamknięcie nastąpi o godzinie 20.

Czterodniowa wejściówka na Games Convention kosztuje 29,50 euro. Bilet dniowy - 12 euro. Dzieci w wieku szkolnym i studenci mają zniżki i w ich wypadku dniowe bilety kosztują odpowiednio 4,50 i 8,50 euro. Czy te ceny skuszą graczy z całej Europy? My jesteśmy dobrej myśli. W końcu nie co dzień zdarza się okazja by uczestniczyć w tak znakomitym wydarzeniu...

Oczywiście Games Convention to nie tylko możliwość zabawy. Targi są również... Doskonałym narzędziem promocji. Z tego powodu, swój udział w imprezie ogłosili najwięksi przedstawiciele rynku. Oczywiście każdy z nich zrobi wszystko aby wyjść przed innych i zaprezentować coś niesamowitego. Doskonale, bo dzięki temu na pewno doczekamy się zapowiedzi kolejnych gorących hitów.

Naszym zadaniem jest, aby poinformować Was o wszystkich nowinkach, które pojawią się podczas Targów. Aby ułatwić sprawę przygotowaliśmy specjalny dział, w którym znajdą się bieżące informacje, najnowsze zwiastuny i inne materiały związane z Games Convention.

Serdecznie zapraszamy do działu "Games Convention 2007 w Lipsku"!