Games Convention 2009 odwołane!

Przedstawiciele Leipziger Messe poinformowali, że zamierzają odwołać tegoroczne targi Games Convention. Impreza, uważana za jedną z największych tego rodzaju w branży gier komputerowych, zaplanowana była na dni 20-23 sierpnia.

Games Convention 2009 zostało oficjalnie odwołane. Poinformowali o tym przedstawiciele Leipziger Messe (Targów Lipskich). Taka decyzja sprawia, że największą europejską imprezą związaną z rynkiem gier komputerowych będzie teraz Gamescom. Targi te odbywać się będą w Kolonii w dniach 19-23 sierpnia.

Zdaniem prezesa GC, Wolfganga Marzina, tegoroczne Games Convention zostało odwołane ponieważ obecnie nie ma na nie zapotrzebowania.

"Jeśli rynek gier komputerowych nadal potrzebować będzie imprezy o grach, komputerach i konsolach to Games Convention znowu zawita do kalendarza imprez. Obecnie jednak targi te nie są aż tak potrzebne."

Przypomnijmy, że Games Convention odbyło się po raz pierwszy w roku 2002. Impreza szybko stała się jedną z ważniejszych na świecie i najważniejszą w Europie.

Games Convention Online, gdzie głównym tematem będzie rynek gier uruchamianych w przeglądarkach internetowych, odbędzie się zgodnie z planem (od 31 lipca do 2 sierpnia).