Games Republic od 11 bit studios już oficjalnie ruszyło

11 bit studios znane jest za sprawą udanej serii gier Anomaly, które zostały ciepło przyjęte na całym świecie. Polska firma idzie za ciosem i nie poprzestaje na samych grach. Dzisiaj do sieci trafiła pierwsza wersja platformy Games Republic i nie jest to zwykły sklep internetowy.

O planowanym uruchomieniu Games Republic przez 11 bit studios informowaliśmy już na początku kwietnia. Pierwotnie start usługi wyznaczony został na 23 kwietnia, ale nastąpiło małe opóźnienie. Usługa została uruchomiona i udostępniona użytkownikom dzisiaj rano i już wszyscy zainteresowani mogą z niej skorzystać.

Games Republic od 11 bit studios już oficjalnie ruszyło

Games Republic od 11 bit studios to platforma dla graczy, która pozwala na kupno cyfrowych kopii gier komputerowych. Na starcie w Games Republic dostępne są zgodnie z zapowiedziami głównie gry od 11 bit studios oraz tytuły z gatunku Indie. W przyszłości mają pojawić się jednak też inne gry, w tym jest szansa na tytuły z kategorii AAA.

Sam sklep to jednak tylko jedna strona Games Republic. Użytkownicy mogą bowiem nie tylko kupować gry, ale prowadzić w ramach platformy własne sklepy. Działa to za pośrednictwem linków polecających. Każdy gracz publikujący w dowolnym miejscu w sieci materiały dotyczące gier komputerowych może umieścić pod nimi link do swojego własnego sklepu w ramach platformy. Za każdy zakup dokonany po kliknięciu w taki link referencyjny użytkownik generujący link dostanie określony procent docelowej ceny gry.

Strona Games Republic dostępna jest w języku angielskim, a serwis 11 bit studios przeznaczony jest na rynek międzynarodowy. Ceny podane są w dolarach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby z serwisu korzystali użytkownicy z Polski.