Games for Windows Marketplace przenosi na Xbox.com

Sklep internetowy Microsoftu sprzedający jedynie gry przeznaczone dla komputerów PC nie odniósł spodziewanych wyników i został połączony z serwisem Xbox.com. Oznacza to powstanie zintegrowanej platformy, która oferuje rozrywkę na różne systemy wspierane przez Microsoft.

Games for Windows - informacja o przeprowadzce na Xbox.com

Games for Windows - informacja o przeprowadzce na Xbox.com

Polecamy:

Zgodnie z oficjalnymi informacjami zamieszczonymi na stronie Games for Windows, sklep internetowy z grami PC ma zostać całkowicie przeniesiony do serwisu Xbox.com, który stanie się miejscem dającym użytkownikowi dostęp do gier dla różnych urządzeń wspieranych przez Microsoft.

Serwis Geames for Windows miał pewne problemy z konkurencją w postaci Steama i innych sklepów internetowych tego typu. Sytuacja taka mogła być jednym z powodów połączenia go z jego bardziej popularnym odpowiednikiem dla Xboksa.

Innym powodem było to, że takie rozwiązanie faktycznie jest praktyczniejsze i bardziej rozsądne. Microsoft duży nacisk kładzie na to, że serwis Xbox.com będzie teraz w jednym miejscu zapewniał realizację wszystkich potrzeby graczy związanych z elektroniczną rozrywka.