Games of Glory - nadchodzi nowa generacja MOBA

Lightbulb Crew – francusko-szwedzkie studio gier z siedzibą w Paryżu – zapowiada premierę Games of Glory na Steamie latem br. Games of Glory to innowacyjny tytuł, łączący cechy gatunku MOBA oraz strzelanki.

Games of Glory to bardzo ciekawy projekt, bo spełni oczekiwania miłośników gatunku MOBA, a z drugiej strony uchyli drzwi innym graczom, dzięki zupełnie wyjątkowemu gameplay’owi – przyznaje Anders Larsson, współzałożyciel Lightbulb Crew. – Tak naprawdę nie ma jeszcze właściwego terminu oddającego dokładnie to, czym jest Games of Glory. Spontanicznie przychodzi mi na myśl nazwa „SHMOBA”, ponieważ tytuł łączy elementy MOBA z mechaniką gry znaną z shooterów.

Games of Glory oferuje charakterystyczną wieloosobową rozgrywkę sieciową, zawierającą walkę na arenie, wprowadzając równocześnie akcję, wyposażenie, perki i gameplay bazujący na umiejętnościach, znane z popularnych strzelanin. Aby zwyciężyć, gracze muszą współpracować w drużynie w celu pokonania przeciwnika w wielu różnorodnych trybach gry. W Games of Glory nigdy nie można być pewnym sukcesu czy przegranej, ponieważ każda pojedyncza bitwa będzie miała wpływ na kształt żywego, trwałego świata gry.

Zobacz również:

  • Evercore Heroes - LoL na sterydach? Nowa gra od weteranów z Riot Games i EA

Akcja gry toczy się we wszechświecie kontrolowanym przez wysoce inteligentną rasę Kshanthis. Różne frakcje walczą przeciwko sobie, aby dojść do jak największej władzy. Dowódca Kshanthis – Synarch – stworzył Games of Glory, aby jeszcze bardziej pogłębić konflikt i pozwolić wrogom wzajemnie się wyeliminować. Gracze przyłączą się do jednej z frakcji i rozpoczną śmiertelną walkę w jej imieniu.

Games of Glory jest tytułem, w którym liczą się: umiejętności gracza, praca zespołowa oraz umiejętność adaptacji do wciąż zmieniających się warunków na polu bitwy. Każda rozgrywka jest inna, dzięki zmianom w taktyce graczy, różnym trybom gry, perkom, dostosowalnym broniom oraz umiejętnościom pojedynczych graczy. Bez auto ataku oraz fazy gry na linii uzyskanie zwycięstwa w Games of Glory zależy wyłącznie od umiejętności graczy tworzących jedną drużynę.