Gamescom 2020 - podczas Opening Night Live poznamy ponad 20 nowych gier

Gamescom 2020 rozpocznie się już za niecały tydzień. Podczas ceremonii otwarcia - Opening Night Live, zobaczymy ponad 20 nowych produkcji.

Okres wakacyjny to zawsze "sezon ogórkowy" w branży gier. W tym roku wygląda to jednak trochę inaczej, zbliżająca się, dziewiąta generacja konsol, sprawiła, że regularnie jesteśmy świadkami zapowiedzi nie tylko gier, ale i sprzętu. Przysłowiową "wisienką na torcie" tegorocznych eventów wakacyjnych mają być targi Gamescom 2020.

Ze względu na wciąż rozwijającą się pandemię koronawirusa, organizacja tegorocznego Gamescomu nie jest możliwa w Kolonii. Organizatorzy, wspierani przez Geoffa Keighley'a, postanowili przenieść całe wydarzenie do sieci. Już 27 sierpnia (przyszły czwartek) odbędzie się Opening Night Live, czyli ceremonia otwarcia, podczas której zobaczymy blisko 20 nowych produkcji. Jak podkreślił Keighley, na widzów czekają zarówno produkcje AAA, jak i mniejsze tytuły od niezależnych deweloperów.

Zobacz również:

  • Dying Light 2 - kolejny pokaz już dziś. Czego możemy się spodziewać?
  • Gamescom Opening Night Live zaprezentuje nam „największe gry” 2021 roku

Opening Night Live potrwa dwie godziny, transmisja rozpocznie się o godzinie 20:00. Tegoroczne targi Gamescom potrwają do niedzieli, 30 sierpnia. Dokładną rozpiskę wszystkich wydarzeń i paneli poznamy w nadchodzących dniach.

Zobacz również: Sony prezentuje możliwości PlayStation 5 na rewelacyjnym spocie reklamowym