Gamingowy laptop od Xiaomi? Redmi G Gaming to prawdziwy potwór

Najnowszy laptop od Xiaomi zadebiutuje z procesorem Intel 10 generacji i 144 Hz ekranem. Czy konkurencja ma się czego bać?

Xiaomi coraz śmielej wkracza na rynek komputerów przenośnych. Po kilku konstrukcjach z logo Mi na obudowie na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej modeli od Redmi.

Redmi G Gaming

Redmi G Gaming

Redmi oficjalnie potwierdziło za pośrednictwem konta na portalu społecznościowym Weibo konfigurację oraz specyfikację techniczną nadchodzącego laptopa dla graczy. Co zaoferuje nowy komputer Redmi G Gaming?

Laptop zostanie wyposażony w najnowsze procesory Intel 10 generacji z literką H na końcu. Nie zabraknie dyskretnej karty graficznej od Nvidia.

Co ciekawe komputer otrzyma dosyć nietypowy ekran. Będzie to panel o przekątnej 16,1 cala z podwyższoną do 144 Hz częstotliwością odświeżania. Rozdzielczość to klasyczne Full HD, ale za to możemy liczyć na 100 procentowe pokrycie palety barw sRGB.

Gamingowy laptop od Xiaomi? Redmi G Gaming to prawdziwy potwór

Pod maską znajdzie się procesor Intel Core i7. Prawdopodobnie bazową kartą graficzną będzie jeden z GTX'ów 16xx. Za dopłatą można będzie skonfigurować komputer z grafiką RTX.

Laptop zaoferuje specjalnie zaprojektowany system chłodzenia oparty na szerokich kanałach wentylacyjnych i dwóch wentylatorach umieszczonych na krawędziach komputera.

Gamingowy laptop od Xiaomi? Redmi G Gaming to prawdziwy potwór

Więcej informacji o Redmi G Gaming powinniśmy uzyskać już jutro

Zobacz, czy Twój smartfon otrzyma Androida 11.

Sprawdź, ile kosztuje Dell G5.

Źródło: gizmochina.com