Gamingowy maluch z wielkim potencjałem

MSI GE62 7RE Apache Pro to niewielki notebook przygotowany z myślą o graczach – skromne gabaryty idą w parze z obiecującą specyfikacją i kuszącą ceną. Czy klasyczny 15-calowiec może być atrakcyjnym wyborem dla entuzjastów gier?

Już pierwszy rzut oka na specyfikację napawa dużym optymizmem. Okazuje się bowiem, że model GE62 7RE pod względem parametrów jest zbliżony do wydajnego GE72 7RE, a zasadniczą różnicą między nimi jest rozmiar matrycy wyświetlacza. Na pokładzie odnajdziemy więc wydajny procesor Intel i7-7700HQ oraz układ graficzny GeForce GTX 1050 Ti. Karta graficzna jest w tym wypadku oferowana w dwóch wersjach. Testowany egzemplarz wyposażono w wydajniejszy wariant z 4 GB pamięci GDDR5. Specyfikację uzupełnia 8 GB pamięci RAM DDR4, nośnik SSD o pojemności 128 GB oraz dysk talerzowy o pojemności 1 TB. Efektywne odprowadzanie ciepła zapewnia system chłodzenia w technologii Cooler Boost 4. Jest to specjalnie zaprojektowana konstrukcja wykorzystująca dwa wentylatory oraz 6 ciepłowodów.

Konstrukcja, która przyciąga wzrok

Zewnętrzna część obudowy laptopa charakteryzuje się niebanalnym wzornictwem. Przetłoczenia w szczotkowanym aluminium nadają konstrukcji nutkę elegancji. Również wnętrze komputera kryje wykończenia ze szczotkowanego metalu. Uwagę przyciągają klawisze sygnowane logo Steelseries. Wyróżniają się one nietypową czcionką znaków oraz podświetleniem RGB LED.

Dbałość o oprawę

Dobra specyfikacja nie jest w tym wypadku jedynym ukłonem w kierunku graczy. Dowodzi temu zastosowanie głośników Dynaudio, wspartych przez Nahimic 2 Sound Technology. Efektem jest uzyskanie w pełni zadowalającej symulacji dźwięku przestrzennego. Od strony wizualnej interesująco prezentuje się obecność technologii Matrix Display. Pozwala ona na obsługę dwóch dodatkowych monitorów pracujących w rozdzielczości 4K. Wartym odnotowania dodatkiem jest również obecność programu XSplit Gamecaster przeznaczonego do nadawania, nagrywania i udostępniana gameplayów. Licencja Premium jest opłacona z góry za cały rok.

Przygoda z grami

Najistotniejsza jest oczywiście wydajność w grach. Podobnie jak większość urządzeń tej klasy, MSI GE62 7RE oferuje parametry pozwalające na wygodną rozgrywkę z wykorzystaniem większości współczesnych tytułów. Warto jednak pamiętać, że znaczna część gier będzie wymagała zdefiniowania ustawień graficznych na średnim poziomie. Prawidłowość ta dotyczy chociażby „Wiedźmina 3”, który zaoferował akceptowalne 30 fps po delikatnym obniżeniu parametrów. Ciekawostką jest natomiast fakt, że Crysis 3 bez problemu zaoferował 32 FPS już w najwyższych ustawieniach graficznych.

Spełnione nadzieje

Testowany model nie rozczarowuje. Urządzenie pozwala na mobilną rozgrywkę z udziałem najnowszych gier. Rozsądnie dobrany zestaw dodatków czyni z MSI GE62 7RE udaną konstrukcję. Laptop został wyceniony na około 6 tysięcy złotych.