Gang w potrzasku

Włoska policja zidentyfikowała grupę internetowych oszustów, wykorzystujących nielegalnie zdobyte numery kart kredytowych w celu dokonywania zakupów online. Niewykluczone że osoby te brały udział w ostatnich atakach na serwery internetowych firm amerykańskich.

Włoska policja zidentyfikowała grupę internetowych oszustów dokonujących zakupów online drogiego sprzętu elektronicznego na podstawie nielegalnie zdobytych numerów kart kredytowych należących do obywateli amerykańskich. Organizacja działała w trzech włoskich miastach: Rzymie, Neapolu i Wenecji i składała zamówienia online na dostarczenie sprzętu pod adresy nie związane bezpośrednio z członkami grupy, skąd towar był błyskawicznie odbierany.

Dziesięciu członków gangu (dziewięciu Włochów i jeden mieszkaniec Północnej Afryki) zostało oskarżonych o oszustwo i jeśli zostaną skazani, grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. Posiadanie przez nich numerów kart może jednak okazać się niewystarczającym dowodem. Według włoskiego prawa, dopiero w przypadku znalezienia przy oskarżonych skradzionych kart kredytowych (w formie fizycznej) dowody oskarżenia byłyby oczywiste.

Włoska policja potwierdziła także przypuszczenia, że zidentyfikowani włoscy hakerzy mogą mieć coś wspólnego z ostatnimi atakami na serwery amerykańskich firm internetowych. Już wcześniej Włosi informowali o kilku włoskich hakerach z powodzeniem penetrujących serwery pewnych amerykańskich uniwersytetów.