"Gangi" na DVD

Koncern Buena Vista Home Entertainment poinformował, że najnowszy film Martina Scorsese, "Gangi Nowego Jorku", zadebiutuje w R1 na DVD pierwszego lipca 2003 r.

Rzecz dzieje się w Nowym Jorku, na ulicach dzielnicy Five Points – okrytego złą sławą zakątka miasta, uważanego przez Nowojorczyków za centrum występku i chaosu. Na tle tej brutalnej i bezpardonowej walki o dominację i prawo do zycia rozgrywa się historia młodego chłopaka, Amerykanina irlandzkiego pochodzenia, który jako dziecko był świadkiem śmierci swojego ojca. Ów młodzieniec, Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), wraca do miasta po 16 latach - chce odzyskać honor, pomścić śmierć ojca i tym samym potwierdzić swoje prawo do bycia obywatelem Nowego Jorku.

Wiadomo już, że wydanie będzie dwupłytowe - obraz ma być dostępny w formacie 2,35:1, zaś dźwiek w DD 5.1 i DTS. Na krążkach znajdzie się również pokaźny zbiór dodatków - m.in. komentarz reżysera, filmy dokumenty o kulisach pracy nad "Gangami", a także teledysk "The Hands That Built America" zespołu U2.


Zobacz również