Garmin: mamy doświadczenie z GPS-ami, przyszedł czas na komórki

Firma Garmin znana jest z produkcji urządzeń GPS. Jednak producent postanowił rozszerzyć działalność i zająć się sprzedażą telefonów komórkowych.

Garmin: mamy doświadczenie z GPS-ami, przyszedł czas na komórki
Najnowszy sprzęt Garmina to smartfon z możliwością nawigacji. Sprzęt ma się pojawić w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku. Można podejrzewać, że będzie działał pod kotrolą Windows Mobile i zostanie wyprodukowany przez HTC - czyli firmę, która stworzyła choćby pierwszego iPaqa dla Compaqa (patrz też: "Mocne wejście HTC - polska premiera TyTN II i Touch Dual").

Zajmijmy się jednak faktami. Oprócz obowiązkowego odbiornika GPS, komórka będzie wyposażona w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala i aparat cyfrowy. Do transmisji danych wykorzysta technologię HSDPA. Do sprzedaży sprzęt ma trafić z mapami Ameryki Północnej oraz Wschodniej i Zachodniej Europy.

Zobacz również:

  • Recenzja: Garmin Fenix 6
  • Jaki smartwatch z NFC wybrać w 2021 roku? [RANKING]
  • Idealna okazja na Dzień Kobiet - przecenione smartwatche i smartbandy
Garmin: mamy doświadczenie z GPS-ami, przyszedł czas na komórki

W głównym interfejsie urządzenia mają pojawić się tylko trzy ikony: "Zadzwoń", "Wyszukaj" i "Zobacz mapę". Interesująco wygląda funkcja "Powiedz, gdzie jestem", która ma wyświetlać bieżącą pozycję użytkownika oraz najbliższe szpitale, posterunki policji i stacje benzynowe.