Garmin odświeża swoje zegarki - solarne ładowanie to świetny patent

Flagowy Fenix 6S otrzymał dodatkowe 36 godzin czasu pracy na baterii dzięki wbudowanemu panelowi solarnemu.

Smartwatche to kawał świetnego sprzętu, ale niestety urządzenia te podobnie, jak smartfony posiadają sporą wadę. Im bardziej rozbudowany i zaawansowany technologicznie zegarek, tym jego żywotność na baterii jest krótsza. Obecnie flagowe smart zegarki renomowanych producentów takich, jak Apple czy Samsung rzadko kiedy są w stanie wytrzymać na pojedynczym ładowaniu cały weekend. Dodatkowo gdy zaczniemy intensywnie korzystać z ich funkcji takich, jak rejestrowanie treningów to ładowarka przyda nam się jeszcze częściej.

Zegarki Garmin z ładowaniem solarnym

Zegarki Garmin z ładowaniem solarnym

Garmin zaprezentował właśnie odświeżone wersje swoich zegarków. Producent słynący z produkcji smartwatchy przeznaczonych do monitorowania aktywności i rejestracji treningów wpadł na genialny pomysł. Flagowy zegarek z rodziny Fenix otrzymał wbudowany panel solarny, który przedłuży żywotność baterii.

Na rynku pojawią się trzy nowe zegarki wyposażone we wbudowane panele słoneczne, a Garmin liczy, że rozwiązanie to znacząco wydłuży czas pracy na pojedynczym ładowaniu

Musimy przyznać, że pomysł, na jaki wpadli inżynierowie Garmina jest niezwykle przemyślany. W końcu podczas treningów na świeżym powietrzu zegarek może ładować się wprost z naszego nadgarstka.

Garmin Fenix 6S oraz Fenix 6S pro otrzymały właśnie nowe szklano-słoneczne soczewki umieszczone bezpośrednio nad tarczą. Producent informuje, że żywotność baterii w pomieszczeniach jest taka sama, jak przed aktualizacją - wynosi do 10 dni. Pojawiła się jednak dodatkowa adnotacja - jeżeli korzystamy z zegarka na zewnątrz możemy liczyć na dodatkowe 1,5 dnia. Wersja 6S Pro Solar pozwoli wydłużyć czas pracy na baterii z 14 dni o dodatkowe 48 godzin.

Oba zegarki posiadają również nowy tryb do surfingu, jazdy na rowerze górskim i wspinaczki wewnątrz pomieszczeń. W oprogramowaniu znalazło się również miejsce dla nowego widgetu aklimatyzacyjnego, który ma pomóc podczas wspinaczek górskich.

Garmin odświeżył również zegarki z rodziny Instinct. W tym wypadku producent informuje, że po uruchomieniu trybu Battery Saver zegarek może pracować "bez końca".

Zegarki są już dostępne w oficjalnym sklepie Garmin.

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej Garmin Fenix