Garmin: topowa nawigacja nuvi

Garmin przedstawił dzisiaj swoją nową nawigację z serii nuvi. Model 885T będzie przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Jedną z nowości wprowadzanych na rynek wraz z tym modelem ma być możliwość wykupu jednorazowego abonamentu na cokwartalne aktualizacje map. Będzie on obowiązywać do czasu zaprzestania przez producenta wydawania uaktualnień dla tego urządzenia.

Nuvi 885T posiada ekran o przekątnej 4,3 cali. Nowością w stosunku do modelu 880T jest wprowadzenie asystenta pasa ruchu. Dzięki temu użytkownik nie tylko będzie wiedział w którą stronę należy jechać, ale także na którym pasie należy się ustawić, aby bezpiecznie wykonać kolejny manewr. Oprócz tego z urządzeniem będą dostępne dodatkowe usługi, m.in. MSN Direct, który pozwoli np. na sprawdzanie aktualnych informacji miejskich.

Model 885T posiada obsługę komend głosowych oraz pozwala na przeprowadzanie rozmów z wykorzystaniem interfejsu Bluetooth. Nadajnik FM umożliwia odsłuchiwanie komunikatów przekazywanych przez nawigację za pomocą radia samochodowego. W urządzeniu domyślnie będą wgrane mapy Ameryki Północnej oraz Puerto Rico.

Garmin nuvi 885T

Garmin nuvi 885T

Ceny nielimitowanej ilości aktualizacji map zaczynają się od 120 dolarów za mapy Ameryki Północnej. Aktualizacja w ten sam sposób terenów Europy będzie oznaczać wydatek 140 dolarów. Natomiast za uaktualnienie obydwu map trzeba będzie zapłacić 150 dolarów. Jednorazowa aktualizacja oznaczać będzie wydatek w wysokości 70 dolarów.

Nuvi 885T pojawi się na rynku pod koniec marca w cenie około 800 dolarów. Zubożona o interfejs Bluetooth oraz usługę MSN Direct wersja będzie o 100 dolarów tańsza.