Garść ciekawostek z Siggraph 2004

Postanowiliśmy przybliżyć w telegraficznym skrócie, kilka najciekawszych wydarzeń kolejnej edycji wystawy grafiki i animacji 'Siggraph 2004', która odbywa się w dniach 10 - 12 sierpnia w Los Angeles.

Kaydara oraz Alias zapowiadają najnowszą wersję narzędzia do animacji 3D postaci - Motionbuilder 6. Udostępniona na systemy Windows oraz Mac OS X 10.3 aplikacja będzie dostępna od października w cenie 995 USD. Pojawi się również bardziej zaawansowana wersja Motionbuilder Pro (za nią będzie trzeba zapłacić 4195 USD).

Najnowsza specyfikacja multi-platformowego standardu OpenGL oznaczona numerem 2.0 pojawiła się na 'Siggraph 2004' dzięki firmie Silicon Graphics oraz OpenGL Architecture Review Board.

Koncern Apple zaprezentował pakiet Production Suite, zawierający narzędzia Final Cut Pro HD, Motion oraz DVD Studio Pro 3. Oddzielnie każda z aplikacji kosztowałaby w sumie 1797 USD, jednak Apple proponuje zakup całego zestawu za 1299 USD.

Alias udostępnia nową wersję edukacyjną programu do modelowania i tworzenia animacji 3D - Maya 6. Maya Personal Learning Edition 6 (PLE) jest darmowa w przypadku niekomercyjnego wykorzystania. Pojawiła się również wersja Maya Unlimited dla systemów Mac OS X (6999 USD).

Maxon przedstawia dziewiątą wersję Cinema 4D. Zawierające ponad 100 nowych funkcji narzędzie do tworzenia grafiki 3D, znajdzie się w sprzedaży na początku września. Już dziś po zarejestrowaniu na stronie producenta można pobierać demo Cinema 4D Release 9.

Dzięki firmie Luxology LLC pojawił się na rynku nowy program do modelowania 3D o nazwie Modo. Dostępne dla systemów Mac OS X i Windows narzędzie, trafi we wrześniu na sklepowe półki w cenie 895 USD.

Więcej informacji: Siggraph 2004


Zobacz również