Garść macowych programów

W ostatnich dniach amerykańska firma macXware zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty aż czterech nowych aplikacji przeznaczonych dla systemu Mac OS X. Wśród nich są programy do edycji plików graficznych i wideo oraz narzędzie wspomagające przygotowywanie prezentacji lub materiałów szkoleniowych.

MediaEdit Pro to aplikacja kompatybilna z QuickTime, pozwalająca na edycję grafiki oraz plików wideo. Do dyspozycji użytkownika oddano ponad 100 efektów oraz filtrów. Możemy też malować bezpośrednio na pliku wideo. Program posiada opcję importu oraz eksportu zgodną z większością kamer cyfrowych i będzie kosztował 79,99 USD.

PhotoEdit to narzędzie do malowania oraz edycji plików graficznych. Zaopatrzone jest w funkcje tworzenia własnych pędzli, efektów oraz masek. Jego przewidywana cena to 29,99 USD.

ScreenRecord jest programem do przechwytywania obrazu, dzięki któremu możemy tworzyć materiały szkoleniowe lub prezentacje i zapisywać je w różnych formatach. Dodatkowo aplikacja oferuje kilka narzędzi edycyjnych do obróbki przechwytywanych obrazów. Koszt programu to 29,99 USD.

Na sam koniec MacFonts, czyli kolekcja ponad 1000 fontów w formacie TrueType kosztująca 29,99 USD.

Więcej informacji: http://www.macxware.com