Garść nowych informacji o następcy HTC One i podwójnym obiektywie aparatu

Premiera nowego topowego smartfona tajwańskiej firmy HTC odbędzie się dopiero za dwa tygodnie, a już teraz wiemy całkiem sporo o następcy HTC One. Ostatnie informacje rzucają nieco światła na to, dlaczego producent zdecydował się umieścić w nowym modelu dwa obiektywy.

Następca smartfona HTC One o kodowej nazwie HTC M8 coraz częściej pojawia się w internecie jako obiekt spekulacji. Najnowszym źródłem, które zdradza nieco informacji dotyczących spekulacji, jest skan ulotki reklamowej australijskiego operatora Telestra, do której dotarli redaktorzy serwisu GSM Arena. Cena widniejąca na ulotce to 840 dolarów australijskich, czyli około 2400 złotych.

Informacje zawarte na ulotce potwierdzają to, co wiedzieliśmy do tej pory. Najnowszy model flagowego telefonu tajwańskiej firmy HTC charakteryzować będzie nieco większy niż w poprzedniku ekran. Mamy tutaj do czynienia z wyświetlaczem o pięciocalowej przekątnej. Potwierdzają się też informacje o nowej wersji nakładki Sense UI 6.0. Wygląda na to, że zaoferuje ona użytkownikom możliwość wybudzania urządzenia przez podwójne dotknięcie ekranu. Podobnie działa funkcja Knock On w smartfonach koreańskiego LG.

Garść nowych informacji o następcy HTC One i podwójnym obiektywie aparatu

Znacznie ciekawiej prezentuje się jednak rozwiązanie w postaci podwójnego obiektywu aparatu. Ma to pozwolić na zaawansowaną obróbkę zdjęcia już po jego wykonaniu. W pamięci smartfona zapisany zostaje obraz z dwóch różnych obiektywów. Oprogramowanie ma pobierać informację z obu wykonanych zdjęć, co pozwoli użytkownikowi na modyfikację ostrości, rozmycie tła i dodanie efektów 3D.