Gartner: przez najbliższe lata tablet Apple iPad wciąż będzie liderem sprzedaży

Firma analityczna Gartner przedstawiła długoterminowe prognozy dotyczące rynku tabletów. Wynika z nich m.in., że tablet Apple iPad będzie na nim dominował jeszcze w 2016 roku.


Z przedstawionej przez firmę analityczną Gartner długoterminowej prognozy wynika, że przez najbliższe cztery lata Apple iPad będzie mógł się szczycić mianem najlepiej sprzedającego się tabletu odpierając bez problemu ataki konkurencji.

2012 r. i dalsza dominacja

W obecnym roku sprzedaż tabletów ma wzrosnąć aż o 98% i sięgnąć poziomu blisko 119 milionów: 73 miliony z nich będzie pracowało pod kontrolą systemu iOS. Konkurencyjne tablety z systemem Google Android sprzedadzą się w tym okresie w liczbie "zaledwie" 37,9 miliona sztuk.

Microsoft Windows tu niewiele pomoże

Zdaniem analityków nie ma co również liczyć na to, że znaczący wpływ na sprzedaż Apple będą miały tablety pracujące pod kontrolą systemów Microsoftu. W tym roku sprzedać się ma ich bowiem niespełna 5 milionów, zaś w 2016 roku - 43,6 miliona (3-4-krotnie mniej niż w przypadku dominujących platform).

Jak będzie wyglądał rynek tabletów?

Według firmy Gartner rynek tabletów w siągu najbliższych czterech lat będzie wyglądał następująco:

Przewidywana sprzedaż tabletów w najbliższych latach

Przewidywana sprzedaż tabletów w najbliższych latach

Warto tutaj zauważyć, że w 2016 roku (a być może rok wcześniej) po raz pierwszy cała "antyjabłkowa koalicja" sprzeda więcej tabletów niż Apple.