Gates: Windows 7 może nadejść już za rok

W trakcie konferencji w Miami (Stany Zjednoczone), Bill Gates wydawał się potwierdzać informację, którą wcześniej uznawano za plotkę: Windows 7 może pojawić się w sprzedaży już w 2009 roku!

Jak donoszą dziennikarze CNetu, w trakcie Government Leaders Forum Bill Gates zapytany o Windows Vistę odpowiedział, co następuje: "Następną wersję [Windows] będziemy mieć gdzieś w przyszłym roku". Deklarował też niezwykły entuzjazm w związku z tym, jaka ona ma wyglądać.

Sądząc po naszej niedawnej rozmowie z przedstawicielami Microsoftu, zmiany rzeczywiście mogą być kolosalne, wliczając w to mniejszą zasobożerność i lepszą wydajność niż oferuje Vista.

Zobacz również:

  • Jak włączyć domyślne wyświetlanie rozszerzeń plików Windows?
  • Patch Tuesday - co załatamy w systemach Windows?
Gates: Windows 7 może nadejść już za rok

Ładujące się do pamięci jądro Windows 7 (następcy Visty) w VirtualPC. Widoczne logo Windows wyświetlone w trybie tekstowym

Były prezes Microsoftu nie zdradził właściwie żadnych dodatkowych szczegółów. Potwierdził jedynie, że Windows 7 będzie dostępne w edycjach przeznaczonych do domu (ang. consumer) i dla biznesu. Przyznał również, że system pojawi się w kompilacji 32- i 64-bitowej.

Nie jest jasne, czy Gates mówił o wczesnych wydaniach testowych, czy może o edycji oficjalnej przeznaczonej dla szerszej publiki. Wiadomo jednak, że firma otwarcie zapowiedziała przyspieszenie prac nad Windows 7.