Gates broni Ballmera i sprzedaży Visty

Po niedawnej wypowiedzi Steve'a Ballmera dotyczącej zawyżonych prognoz sprzedaży Windows Vista, akcje Microsoftu spadły o trzy punkty procentowe. Sprawa stała się na tyle poważna, że zajął się nią sam Bill Gates.

W zeszłym tygodniu Steve Ballmer - CEO Microsoftu - stwierdził, że w przyszłym roku sprzedaż Windows Visty nie przyniesie koncernowi tak dużych zysków jak przewidują niektórzy analitycy (zob. Ballmer: "Na Viście zarobimy mniej niż myślicie"). Wypowiedź ta wystraszyła nieco inwestorów giełdowych i w efekcie akcje koncernu spadły o trzy punkty procentowe w ciągu kilku dni. Sytuacja zmusiła do reakcji samego Gatesa, założyciela Microsoftu.

Według Gatesa, właściciele akcji Microsoftu nie mają się czego obawiać, a recenzje jakie otrzymuje Vista w prasie są "fantastyczne" i dystrybutorzy komputerów już notują zwiększenie sprzedaży. Według Gatesa, jest to między innymi efekt wprowadzenia na rynek Visty. Wypowiedzi Ballmera dotyczyły sprzedaży pudełkowej wersji systemu, Microsoft zaś zarobi najwięcej na edycjach preinstalowanych na nowych maszynach przez dystrybutorów.