Gates mówi "Nie!" implantom

Bill Gates, założyciel Microsoftu, znany jest z wizjonerstwa i nierzadko dość nietypowego podejścia do technologii. Na konferencji w Singapurze opowiadał on o przyszłości komputerów oraz mogących nadejść czasach ścisłej "integracji" człowieka z elektroniką - nie wykluczył, że następne lata przyniosą akcje wszczepiania ludziom implantów. Przyznał jednak, że jemu osobiście nie uśmiecha się idea życia z układem wewnątrz czaszki.

Jak sam mówi, woli, kiedy granica między nim i sprzętem jest jasno określona. Nie zaprzecza jednak, że elektronika (implanty) już w tej chwili pomaga ludziom w walce z chorobami i ułomnościami.

W jego wypowiedzi, prócz całkiem wyraźnej niechęci do pomysłu wszczepiania ludziom chipów, znalazły się też elementy nawiązujące do tabletów PC (patrz również "Bill Gates wierzy w Tablet PC") - zdaniem założyciela Microsoftu wkrótce będziemy świadkiem powrotu pióra do łask. Ale tym razem będzie to pióro, które nie zostawi na palcach charakterystycznych, atramentowych plam...

Co ciekawe, Gates nie pokłada zbyt wielkich nadziei w oprogramowaniu rozpoznającym głos. Jego zdaniem klawiatury jeszcze długo pozostaną obowiązkowym elementem wyposażenia każdego komputera.