Gates: ostatnie takie wystąpienie

Bill Gates pojawił się w Las Vegas aby wygłosić przemówienie wstępne na międzynarodowych targach Consumer Electronic Show. Stając przez tysiącami gości zaznaczył, że to jego ostatni taki występ, w którym staje jako etatowy pracownik Microsoftu.

W mowie wstępnej mówił o wizji przyszłości według Microsoftu i zaprezentował zabawne wideo, w którym wystąpiły również takie gwiazdy jak Steven Spielber, George Clooney czy Jon Steward.

Podczas występu, Gates opowiedział o kilku technologiach, jakim będzie się przyglądał w przyszłym roku i dalszej przyszłości. Wśród rozwijanych wynalazków wymienił oprogramowanie rozpoznające nagrany obraz w telefonach komórkowych. Gates zaprezentował je razem z szefem Microsoftowego oddziału Rozrywki i urządzeń przenośnych Robbim Bakem.

Gates mówił również o nowych metodach wprowadzania danych, które stały się popularne wraz z premiera iPhone'a i innych urządzeń obsługiwanych jednym palcem. Gdy został zaproszony na wakacje, wykorzystał Microsoftowe urządzenie Surface do zaprojektowania deski snowboardowej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z wystąpienia Billa Gatesa na targach CES 2008. Zobacz film Gates: ostatnie takie wsytąpienie


Zobacz również