Gates ujawnia prototyp Tablet PC

Podczas otwarcia targów Comdex Fall, Bill Gates przedstawił prototyp przenośnego Tablet PC - urządzenia współpracującego ze specjalną wersją nowego systemu operacyjnego Microsoftu zwaną Windows XP Tablet PC Edition.

Prototypy nowego urządzenia Microsoftu nazwanego Tablet PC zaprezentowane przez Billa Gatesa na targach Comdex, zostały wyprodukowane m.in. przez firmy Compaq i Acer i obsługują zróżnicowany zestaw nowych aplikacji, włącznie z programem Journal, który jest połączeniem Microsoft Worda z funkcjami rozpoznawania ręcznego pisma. Zdaniem Billa Gatesa Tablet PC, który ma pojawić się na rynku w przyszłym roku, w ciągu pięciu lat stanie się najbardziej popularną formą komputera PC. Szef Microsoftu uważa także, że pomimo obecnego spadku sprzedaży PC, szybsze chipy i lepsze łącza sieciowe w połączeniu z szerokim zastosowaniem technologii rozpoznawania głosu i pisma ręcznego stanowić będą o przyszłym rozwoju rynku IT.

Wraz z przyszłoroczną premierą Tablet PC na rynku pojawić ma się też nowa wersja Office XP, pakietu biurowego oferującego w połączeniu z Tabletem PC możliwość odręcznego tworzenia notatek w aplikacjach Outlook czy Word i edytowania ich jak cyfrowych tekstów. Gates przedstawił także opcję 'ink' dostępną w przyszłej wersji Windows Messengera, która pozwala użytkownikom wymieniać odręczne notatki i szkice za pomocą firmowego oprogramowania 'instant messeging'.

http://www.key3media.com/comdex/fall2001


Zobacz również