Gateway: odtwarzacz DVD z szybszym Wi-Fi

W ofercie firmy Gateway pojawił się kolejny model odtwarzacza DVD, zaopatrzonego w moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Urządzenie o symbolu ADC-320, dzięki wykorzystaniu specyfikacji 802.11g, oferuje teraz streaming multimediów z komputera z maksymalną prędkością 54 Mbps.

W porównaniu do poprzednika (modelu ADC-220, który oferował moduł Wi-Fi zgodny ze specyfikacją 802.11b), nowy odtwarzacz Gatewaya oferuje blisko 5-krotnie szybszy transfer danych z komputera. Możliwe jest przesyłanie muzyki w formacie MP3, Windows Media Audio oraz plików MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 i AVI. Dla zapewnienia bezpieczeństwa danych, transmisja jest szyfrowana z wykorzystaniem 64-bitowych oraz 128-bitowych protokołów szyfrowania WEP oraz WPA. Również proces instalacji urządzenia jest prostszy, niż w przypadku modelu ADC-220. Po podłączeniu odtwarzacza łączy się on z istniejącą już bezprzewodową siecią, przy pomocy protokołu DHCP.

Cenę odtwarzacza DVD ADC-320 ustalono na 199 USD. Posiadacze modelu ADC-220 mogą dokonać instalacji szybszego modułu Wi-Fi, co będzie ich kosztowało 50 USD.

Więcej informacji: http://www.gateway.com